موضوع: "بدون موضوع"

یک تجربه در زندگی

یک تجربه در زندگی: وفاداری همسران: اعتماد همدیگر را جلب کنید . دروغ به یکدیگر نگویید. بنای مستحکم بسازید و به حقوق هم تجاوز نکنید. خواستهای معقول یکدیگر را بفهمید. محیط خانه را متشنّج نکنید. زن شوهرش را تحقیر نکند. زن از همسر خود در نزد دیگران بد نگوید.زوجین در راه علم و در راه معنویت تلاش کنند. کرامت زن بسیار مهم است پس در مقابل مردان دیگر خضوع نکند.همسران یکدیگر را دیندار نگه دارید . خیلی ازمردها و زنان طرف مقابل خود را بهشتی می کنند و خیلی ها جهنمی، همسران نباید به یکدیگر نیش و کنایه زنند.مرد نباید به زنش اهانت کند و زن هم نباید شوهرش را تحقیر کند در شغل و غیره . زندگی زیباست اگر زنان با حداقل در آمد همسر خود شادمانه زندگی کنند و طمع نداشته باشند . طمع در زندگی فاتحه یک زندگی سالم را می خواند. هر یک از همسران چه تحصیلات بالا داشته باشند و یا نداشته باشند باید بدانند او همان همسری است که با او ازدواج کرده است و توقع بیجا نداشته باشند. سازگاری دراوائل زندگی واجب است تا این زندگی جا بیفتد. زوجین باید به یکدیگر وفادار باشند و حرف کوچک را بزرگ نکنند. اساس محبّت بین همسران ، اعتماد و اطمینان به یکدیگر است.زن مسلمان اگر به تجملات و افراط درآرایش و انحراف در مدگرایی مشغول شود خانواده را متزلزل ساخته است.به قول معروف آب در کوزه ما تشنه لبان می گردیم ، هدف و مقصود از زندگی سعادت بخش را می دانیم درکنار و نزدیکی ماست ولی چرا به افق دور دست نظاره می کنیم شیوه ای که خود ماآنرا انتخاب کرده ایم حال بهانه های اسرائیلی ما را تنها نمی گذارند. امّا چگونه می شود چه اتفاقی می افتد که روزبروز طلاقها زیادتر وزندگی های جوانان امروز دستخوش آسیب قرار می گیرد؟چیزی که سرنوشت انسان را می سازد انتخابش است پس انتخاب صحیح کن و تا آخرین نفس به آن پای بند باشد و کمیّتها تو را آزار ندهد کیفیت زندگی راکه در دست زوجین است باید بالا برد تا در این نردبان ترقی بتوانند به کمال انسانیّت برسند تا خود و خانواده ایشان طعمه حریق بوالهوسی ها نشوند.

اطلاعیه مفید برای دوستان و همکاران

سلام دوستان برای استفاده از شروح ادعیه - مقالات - صحیفه سجادیه - دعای ندبه - یهودشناسی در شرح دعای سمات - امام شناسی در شرح جامعه کبیره- شرح امین الله - شرح خطبه فدکیه - شرح ابوحمزه که از کارهای این بنده حقیر و طلبه ناچیز است و یا به کانال من در سروش @dajmohkamرجوع فرمایید تا نصیبی برای شما و باقیات و صالحاتی برای این طلبه فقیر باشد - همه الحمدلله کتاب شده و در دسترس دوستان مجانی قرار گرفته هدف نشر فرهنگ اسلامی و مبارزه با شبهات و دروغگوییهای فضای مجازی است. انشالله خداوند و ائمه اطهار از من قبول نماید با دعای خیر شما.

راز ماندگاری انقلاب

#راز ماندگاری انقلاب
بسم الله الرّحمن الرّحیم
راز ماندگاری انقلاب
یا ایّهاالنبی جاهد الکفار و المنافقین واغلظ علیهم...
زمانیکه به دارالسلام وارد شدید ،آنجا جای امن الهی است؛ پس از فتح مکّه هجرتی نمی ماند .
پس از دگرگون شدن حکومت سلطنتی و دولت لائیک و ظالم در ایران ، دیگر جای اقاله نیست ! نکند با دست پس بزنی و با پا پیش.
نکند که در خانۀ علی تحصن کنی به طرفداری علی ؛ و با ابوبکر بیعت نکنی و بعد عاقبت بالشّر شوی و غزوه جمل را تقویت کنی و شمشیر بر ولایت و امامت بکشی و در نتیجه در آنجا بعنوان کافر کشته شوی.
از نظر عقلی اجتناب از هر کار فتنه انگیزی واجب است .
انقلاب یک دهکده است ، یک محلّه است و صاحب آن یک کدخداست ، کدخدائی عاقل و دانا پشتوانه خون شهدا ، که نقش رهبریت جامعه اسلامی را بعهده دارد . اگر عاقل باشی و تعقّل کنی متوّجه خواهی شد که تنها بصیرت راز ماندگاری انقلاب است ، بصیرتی که بسترها را آماده می کند و ذهنها را تقویت می کند و رشد می دهد ، تا نسیر حقّ از باطل تمیز داده شود. بصیرت رازی است که یک اندیشه و یک باور غیر قابل انکار را در خود نهفته است و آن مسئله موعود در کنار رهبری جامعه در زمان غیبت است.
" قاتلوهم حتی لا تکون فتنه و یکون الدّین کلّه لله."
راز ماندگاری انقلاب غربال گری است همان شیوۀ الهی در تدوین امور تکوینی و تشریعی است ؛ تا شیاطین و طاغوتهای زمان قدرت مانور نداشته باشند – تا هدفهای پاک از ناپاک تشخیص داده شود – تا حُریت در معنای واقعی معنا گردد – تا انسانیّت لباس تقوی بپوشد تا از بهشت رانده نشود- تا قابیل بخاطر حسادت کشنده هابیل نباشد. تا ننگ سقیفه و شورای چهره پر نور اسلام را خدشه وارد نکند.
راز ماندگاری انقلاب دوری از دغلبازی ، فتنه جویی و فتنه گری و دوری از شبهات با پاسخی محکم است.
راز ماندگاری انقلاب "صبغة الله" رنگ خدایی و یا "ثارالله" است که بر دلهای کور و منافق و خوارج نقش نمی بندد .
راز ماندگاری انقلاب را درکسب عزّت و شرف و ابرو در تبعیت از امامت و ولایت و پشتیبانی از ولی فقیه باید جستجو کرد.
والسلام علی من اتبع الهدی

1547383120images_24_.jpg

شرح دعای ابوحمزه ثمالی

دعای ابوحمزه ثمالی که در سحرگاهان ماه رمضان خوانده می شود از مضامین و محتوای بلندی بر خوردار است اگر کسی اندکی آمادگی روحی داشته باشد و با توجّه این دعا را بخواند به یقین در عمق وجودش نورانیّت خاصّی وارد می شود و در دل و جانش انقلابی ایجاد می گردد. این دعا علاوه بر دوره خداشناسی ، راه و رسم بندگی و طریق انابه و توبه و بازگشت به پروردگار را می آموزد . در اوقات دیگر هم می توان این دعا را خواند بخصوص در سحر گاه و در نماز شب و قنوت آن.

شرح دعای ابوحمزه ثمالی

نوع مستند : کتاب
کلید واژه :

چکیده :
سبب نامگذاری این دعا به "ابوحمزه ثمالی" به خاطر آن است که راوی این دعا از امام زین العابدین(ع) ابوحمزه ثمالی است.
ابوحمزه ثمالی ک نامش "ثابت بن دینار"است از یاران مورد اعتماد امامان بزرگوار بوده است . بنا بر نقل عالم معروف علم رجال "نجاشی" وی به محضر چهار تن از ائمه از امام سجاد(ع) تا امام کاظم(ع) رسیده و از آنان روایت کرده است. " ابوحمزه ثمالی " از بهترین راویان شیعه و مورد اعتماد کامل علماء امامیه است . امام صادق(ع) در بارۀ او فرمود: ابوحمزه در عصر خویش مانند سلمان است(معجم الرجال الحدیث ج 4 ص292)

1547213169_.pdf

وَ اخْتِمْ عَمَلِی بِأَحْسَنِهِ وَ اجْعَلْ ثَوَابِی مِنْهُ الْجَنَّةَ بِرَحْمَتِکَ(بخشی از دعای ابو حمزه)

وَ اخْتِمْ عَمَلِی بِأَحْسَنِهِ وَ اجْعَلْ ثَوَابِی مِنْهُ الْجَنَّةَ بِرَحْمَتِکَ(بخشی از دعای ابو حمزه)
و کردارم را به نیکوترین وجه ختم کن، و پاداشم را در کارها به برکت رحمتت بهشت قرار ده.
اگر طالب بهشت هستی ، پس باید قبل از بهشت طالب معرفت باشی . می خواهی نزد خدا جایگاهی داشته باشی پر از معرفت و کمال ، پس در کارهایت مراقب باش ، که نگویی" به من چه!" – "به شما چه!" – پس هرگز نمی توانید سلب مسئولیت کنید اگر این کلمه طیبّه را گفتی: "لا اله الاّالله" .
باصرف گفتن این کلمه به ملکوت آسمان وارد نمی شوی مگر اینکه این قول را با عمل صالح تتمیم کند و قول بی عمل ناقص است و عمل متمم و مکمّل قول است(ایت الله جوادی آملی- اسرار عبادات)
دوستان در گرفتاریها خود را نبازید - من پدر ومادرم در حال و احوال بحرانی هستند - مادرشوهر و همسر و خودم همه در بیماریهای قلبی و کمری و ستون فقرات و پرستاری از این همه مشگلات بر عهده خانواده ماست پس خدا قبول کند و این نکته ایت الله جوادی ، اشک را بر من جاری ساخت که خدایا من چقدر غافلم با اینکه می گویم لا اله الا الله - خدایا از غفلتهایم از سستی هایم بگویم و اشک بریزم که چرا وظایف خود را انجام نمی دهم در برابر این مروارید ها - پس رای اخرت چگونه خودم را آماده کنم - چگونه روی دیدار امام زمانم را داشته باشم - لطف خدا شامل حالم بوده ولی من چگونه این لطف را جوابگو بوده ام - یا زینب

1547193010h.zeinab-300-400-tarh.ir-14_1__h_350.jpg

19 دی صحنه مبارزه با دلقکها

امروز رهبر عزیزمان برای 19 دی فرمودند: یکی از دولتمردان امریکا در جمع اوباش و تروریست گفت: امیدوارم که جشن کریسمس را در تهران بگیرد . آنها اینگونه محاسبه می کنند تا امید داشته باشد مثل منافقین و صدام - سال56 رئیس جمهور امریکا در تهران نطق کرد در زمان محمد رضا - وگفت : ایران جزیره ثبات است یعنی خیال امریکا از نوکرانش در ایران راحت است که ده روز نشده بود که قضییه قم اتفاق افتاد.به قول و امضا و... دشمنان اعتماد نکنید - احساسات در پشتیبانی عقلانیت باشد -

1547031121596850.jpg

شرحی بر خطبه فدکیه در گروه مهدی یاوران

خطبه ای که بانوی گرامی اسلام ، حضرت زهرا(س) در فاصله زمانی کوتاه پس از رحلت مصیبت بار پدر بزرگوارشان در مسجد النبی (ص) در حضور بسیاری از انصار و مهاجرین ایراد فرمودند ، یکی از اسناد و مدارک تاریخی مهّم مربوط به وقایع صدر الاسلام و تحولاتی است که منجر به انزوای کامل امام علی(ع) از صحنه سیاسی ، اجتماعی گردید.این خطبه با تلاش فراوان فاطمه(س) جهت احقاق حق مسلمین و استرداد فدک (بعد از غصب خلافت) ایراد گردید.
حضرت زهرا(س) از وضعیت پیش آمده پس از رحلت پدر ناراضی بود و فدک را بهانه ای جهت اعلام مواضع به حق خود دید .

1546946491_.jpg

منشور عقاید اسلامی در شرح کامل خطبه فدکیه به قلم فاطمه پورشفیع

سند این خطبه صحیح و ثقه و از منابع شیعی و سنی روایت شده است.
1-از نیمه قرن دوم هجری و از محدثان و مورخان تا قرن چهارم هجری این خطبه بیان شده است که در بعضی موارد مانند دیگر آثار .قسمتهایی و یا یاداشتهایی از آن در طول تاریخ از بین رفته است و یا بعد ها توسط علماء و سعی و کوشش آنها ،مطلب جمع آوری شده است.

منشور عقاید اسلامی در شرح کامل خطبه فدکیه

نوع مستند : کتاب
کلید واژه :

چکیده :
خطبه ای که بانوی گرامی اسلام ، حضرت زهرا(س) در فاصله زمانی کوتاه پس از رحلت مصیبت بار پدر بزرگوارشان در مسجد النبی (ص) در حضور بسیاری از انصار و مهاجرین ایراد فرمودند ، یکی از اسناد و مدارک تاریخی مهّم مربوط به وقایع صدر الاسلام و تحولاتی است که منجر به انزوای کامل امام علی(ع) از صحنه سیاسی ، اجتماعی گردید.این خطبه با تلاش فراوان فاطمه(س) جهت احقاق حق مسلمین و استرداد فدک (بعد از غصب خلافت) ایراد گردید.

1546346195_.pdf

9 دی تا لحظه شهادت ادامه دارد

اف بر سیاستی که به مردم انحراف را آموخت. اف بر سیاستی که با ورود عدّه ای نابکار انقلاب را در 9 دی دچار بحران کرد. اف بر سیاستی که حجاب غیرت را نسبت به اصول دین اسلامی رایج کرده و می کند. اف بر سیاستی که مقاومت اقتصادی را در هم می شکند. اف بر سیاستی که مطیع رهبر نباشد و دنبال فتنه و بهم ریخته شدن راه استقامت باشد. اف بر سیاستی که تخریب کند . اف بر سیاستی که چهل سالگی انقلاب را به لرزه درآورد .ولی پیام شهدا و میثاق کنندگان با ولایت این است" تمام منافقین و دشمنان داخلی و خارجی کور خوانده اند وهرگز نخواهند نتوانست ضربه ای به این انقلاب وارد سازند ما متنظر مهدی هستیم پس پشت به پشت رهبری همواره حرکت می کنیم."

15461548529day_7_.jpg

شب یلدا چکار کردهاید!

شب یلدا چکار کردهاید!
من فامیل را جمع کردم - موبایلها را می گیرم- فقط انار و غذا سبک - هزینه را زیاد نکنید تا خداوند زحمات و خدمات شما را قبول کند- دورهمی بدون تشریفات و بدون چشم هم چشمی ثواب دارد نه غیر ان!

1545310467download_11_.jpg

میلاد یازدهمین حجت خداوند،

میلاد یازدهمین حجت خداوند، پیام آور آیینه و روشنی، بر رهروان صدیقش مبارک باد. تنها یک حاجت دیدار فرزندش و ظهور فرزندش تا دلمان آرام گیرد . تا در پناهش به کمال برسانیم . تا راه را گم نکنیم . تا بتوانیم از حقانیت اسلام دفاع کنیم تا بتوانیم بر هر خروش کفر و نفاق مقاوم باشیم و جهاد کنیم . صلوات برای فرج تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)

1544872152index.jpg

شرایط نذر قربانی:

شرایط نذر قربانی:
اگر کسی قربانی می کند و این خون را ببرد به جائی بمالد ، اصلش از دین یهود است – همین الان در بعضی از ادیان شرقی بت پرست اینطور است که بچه انسان را برای بت ذبح می کنند ؛ جالب اینکه بچه خودشان را ذبح نمی کنند ، بچه ای را می دزدند و می آورند جلوی بت قربانی می کنند و همانجا جلوی بت دفن می کنند و خونش را به سرو گردن بت می مالند. دین اسلام هرگز در مورد مالیدن خون قربانی چیزی نگفته است و اصل قربانی مستحب است ولی خون آنرا مالیدن به جائی؛ نه! بلکه خون نجس و پلید است و باید از آن اجتناب کرد. قربانی برای سلامتی و دفع بلا برای دین یهود است و در دین اسلام نیست که قربانی کنید برای سلامتی ، بلکه قربانی فقط برای قرب الی الله است. این مباحث که دفع بلا و سلامتی است از ادیان دیگر است . قربانی از اولّین عبادتهاست از اولین نوع پرستش خداوند است ، یعنی بهترین چیز را که دارید تقدیم بخدا نمایید (برای مستضعفان) ویا مثل زمان جنگ که زنها طلا در راه خدا می دادند.(حجت الاسلام استاد احمد عابد)
ابن جریج گوید: در جاهلیت چنین رسم بوده که خون و گوشت شتر قربانى را به در و دیوار کعبه می‌مالیدند. اصحاب رسول خدا صلی الله علیه و آله گفتند، اگر چنین عملى درست باشد ما سزاوارتریم که آن‌ها را به در و دیوار کعبه بمالیم سپس این آیه نازل گردید(تفسیر ابن ابی حاتم)
لن ینال الله لحومها ولا دماوها ولکن یناله التقوى منکم کذلک سخرها لکم لتکبروا الله على ما هداکم وبشر المحسنین(حج 37)- نه گوشتها و نه خونهاى آنها، هرگز به خدا نمى‏رسد. آنچه به او مى‏رسد، تقوا و پرهیزگارى شماست.
مراسم نذر انواع سفره به اسم ائمه (ع) اعتباری ندارد و وارد نشده است.

1544272046index.jpg

تزکیه نفس مفید در روح وجسم

تزکیه در لغت به معنای پاک گردانیدن است و اصطلاحی دینی و اخلاقی است. صورتهای گوناگون تزکیه در قرآن ناظر بر معنایی عام است و آن دور ساختن غیر حقّ از حقّ و نا پاکی از پاکی است که شامل پالودن نفس از گناه و خویهای ناپسند و پالایش مال از چیزهای حرام و فاسد است.و همین پالودن نفس ، که انسان را در آخرت به اجر و پاداش می رساند . تزکیه نفس یعنی انجام عمل صالح و دوری از اعمال ناپسند و رذائل اخلاقی تا وعده رستگاری محقق شود.

154410119916.jpg

فضیلت نماز

فضیلتهای نماز:
1-فلسفه نماز همان یاد خدا تا در پناه خدا از خطا دور بماند........... أَقِمِ الصَّلاةَ إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ وَ لَذِکْرُ اللّهِ أَکْبَرُ وَ اللّهُ یَعْلَمُ ما تَصْنَعُونَ(عنکبوت 45) نماز را بر پا دار، که نماز ،انسان را از زشتى ها و گناه باز مى دارد و یاد خدا بزرگ تر است; و خداوند مى داند شما چه کارهائى انجام مى دهید!.
2-نماز سدّی در برابر گناهان آینده است چرا که روح ایمان را در انسان تقویت می کند و نهال تقوی را در دل پرورش می دهد."ایمان و تقوی" نیرومند ترین سدّ در برابر گناه است و این همان چیزی است که در آیه فوق به عنوان نهی از فحشا و منکر بیان شده است.
3-نماز غفلت زا است، بزرگترین مصیبت برای رهروان راه حق آن است که هدف آفرینش خود را فراموش کنند و غرق در زندگی مادی و لذایذ زود گذر آن گردند. نماز در شبانه روز هشدار است و باز دارنده.
4-نماز وسیله شستشوی از گناهان و مغفرت و آمرزش الهی است و انسان را به توبه و اصلاح گذشته و دعوت می کند.
5- نماز خودبینی و کبر را در هم می شکند. پرده های غرور و خودخواهی با برپایی نماز کنار می رود . امام علی(ع) می فرماید: " فرض اللهُ الایمان تطهیرأً من الشرک و الصّلوة تنزیهأ عن الکبر" خداوند ایمان را برای پاکسازی انسانها ازشرک واجب کرده و نماز را برای پاکسازی از کبر.
6-نماز وسیله پرورش فضایل اخلاقی و تکامل معنوی انسان است چرا که انسان را از محدوده ماده و چهار دیوار عالم طبیعت بیرون می برد و به ملکوت آسمانها دعوت می کند و با فرشتگان هم راز می سازد.
7- نماز به سایر اعمال انسان ارزش و روح می دهد ، روح اخلاص را زنده می کند با نیّت خالص و گفتار پاک و اعمال خالصانه.امام صادق(ع) فرمود: نخستین چیزی که در قیامت از بندگان حساب می شود نماز است اگر مقبول افتاد سایر اعمال نیز قبول می شود و اگر مردود شد سایر اعمال نیز مردود می شود (کافی ج3 ص268)
8-نماز پاکسازی زندگی است ، مکان نماز گزار ، لباس نماز گزار، فرشی که بر آن نماز می خواند آبی که با آن وضو می گیرد و غسل می کند ، باید از هر گونه غصب و تجاوز وظلم به حقوق دیگران بدور باشد . نماز رعایت و حفظ دین خدا و احترام به حقوق دیگران است.سؤالی در اینجا مطرح است: آیا نماز اهل سقیفه ، نماز بوده است؟

15440153791053500x375_1446010545242173.jpg

شرح دعای مکارم الاخلاق - دعای بیستم صحیفه سجادیه-(موجود در مفاتیح الجنان)

خیلی جالب است برای تزکیه نفس - حتما دعای مکارم را بخوانید با شرحش - تا ندانی نمی دانی - وقتی متوجه معنا شوی گریه رهایت نمی کند چون می فهمی در این دنیای فانی هیچ کاری نکردی تا در اخرت نصیبی حاصل گردد. (شرح توسط پورشفیع)

شرح دعای مکارم الاخلاق - دعای بیستم صحیفه سجادیه-(موجود در مفاتیح الجنان)

نوع مستند : کتاب
کلید واژه :

چکیده :
اهل بیت (ع) کشتی روان اندکه گردابهای پر تلاطم وبی پایان روزگار آنان را از مقصد خود باز نداشته است . این کشتی روان را نباید ترک گفت چون باترک آن غرق شدن در گردابهای ضلالت حتمی است .
مدعیانی که اسرائیلیات را وارد دین می کنند درگمراهی و نابودی حتمی دنیا و آخرت اند .
کسانی که زیر پرچم توحید وامامت قرار می گیرند نجات می یابند .

1543928061_-_.pdf

زیارت فاطمه معصومه (س)

دلت برای زیارت حرم حضرت زهرا (س) سرگردان است - اخر قبر آن بانو مخفی است پس برو به زیارت قبر خانم معصومه (س) تا جبران دلتنگی گردد.بسم الله- التماس دعا

1543660482_.jpg

آیات حجاب در قرآن

وَ قَرْنَ فی‏ بُیُوتِکُنَّ وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجاهِلِیَّةِ الْأُولی......(احزاب 33)‏
"قرن" از ماده (ق ر) به معنای پا برجا شدن- کنایه از ثابت ماندن در خانه ها باشد. کلمه " تبرج" ظاهر شدن در برابر مردم بصورت جاهلیت قبل از بعثت که نه حیا بود و نه غیرت . امام صادق(ع) روایتی در تفسیر قمی دارد در ذیل این آیه ، که بعد از جاهلیت قبل از اسلام ، جاهلیت دیگری خواهد آمد ، که آن جاهلیّت دوّم است.پس مفهوم آیه خطاب به زنان این است،" مانند جاهلیت اولی خودنمایی نکنید ،بنشینید در خانه هایتان و طاعت خدا را بکنید اگر نمی توانید حیا داشته باشید.
3--" یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ۚ ذَٰلِکَ أَدْنَىٰ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ"(احزاب 59)- ای پیغمبر (گرامی) با زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را به چادر فرو پوشند، که این کار برای اینکه آنها (به عفّت و حرّیت) شناخته شوند تا از تعرض و جسارت (هوس رانان) آزار نکشند.
خطاب به زنان پیامبر(ص) –(همیشه خطاب قرآنی به در می گویم دیوار گوش کند)ای پیامبر به همسرانت ، دخترانت و زنان مؤمن بگو تا جلباب خود پیش بکشند بدین وسیله بهترمعلوم می شود که زن مسلمان است و در نتیجه اذیّت نمی بینند.
کلمۀ "جلابیب"- جمع جلباب است و جامه ای سرتاسری است که تمامی بدنش را می پوشاند و یا روسری مخصوص است که صورت و سرش را ساتر می شود؛ و منظور از جمله پیش بکشید مقداری از جلباب خود را ، این است که آن را طوری بپوشند که زیر گلو و سینه هایشان در انظار ناظرین پیدا نشود. . پوشاندن همه بدن به شناخته شدن به اینکه اهل عفت و حجاب و صلاح و سدادند نزدیکتر است، در نتیجه وقتی به این عنوان شناخته شدند دیگر اذیت نمی شوند یعنی اهل فسق و فجور ، متعرض آنان نمی گردند .(حجاب نشانۀ مسلمان بودن است)(المیزان)
در تفسیر قمی ذیل این آیه از معصوم نقل شده که فرمود:زنان از خانه بیرون می شدند تا به مسجد آیند و پشت رسول خدا(ص) نماز بخوانند و چون شب می شد و زنان برای نماز مغرب و عشاء بیرون می آمدند ، جوانان سر راه آنان می نشستند و به ایشان متلک می گفتند ویا متعرض آنان می شدند . خداوند تعالی این آیه را نازل کرد . در "درّالمنثور" از ام سلمه روایت شده که وقتی این آیه نازل شد، زنان انصار طوری از خانه ها بیرون شدند که گوئی کلاغ سیاهند و کیسه ای سیاه به خود پوشاندند که سرتا پایشان گرفته بود.
4- یَا نِسَاءَ النَّبِیِّ لَسْتُنَّ کَأَحَدٍ مِنَ النِّسَاءِ ۚ إِنِ اتَّقَیْتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَعْرُوفًا(احزاب 32)
ای زنان پیغمبر، شما مانند دیگر زنان نیستید (بلکه مقامتان رفیع‌تر است)؛
اگر خدا ترس و پرهیزکار باشید، پس زنهار نازک و نرم (با مردان) سخن مگویید مبادا آن که دلش بیمار (هوا و هوس) است به طمع افتد (بلکه متین) و درست و نیکو سخن گویید.
وقتى به زنان پیامبر که بیشترشان پیر و سالخورده بوده و زندگى ساده‌اى داشتند هشدار داده مى‌شود که با کرشمه و ناز سخن نگویند، زنان جوان و زیبا باید حساب کار خود را بکنند.
کرشمه سخن گفتن زن، بى تقوایى است. «إِنِ اتَّقَیْتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ»

1543408355chadoor-4.jpg

"لباس التقوی ذلک خیر"

"لباس التقوی ذلک خیر"- در اینجا از ذکر لباس ظاهر و پوشاندن زشتیهای ظاهری بذکر لباس باطن و چیزیکه سیئات باطنی را می پوشاند و آدمی را از شرک و گناه که باعث رسوائی اوست باز می دارد؛همانطور که بعضی از انسانها در باطن معایب و نواقصی دارند و آشکار شدنش باعث رسوائی اوست(رذائل اخلاقی)، نتیجه می گیریم که انسان ها به یک پوشش ظاهری که رسوا کننده نباشد نیاز دارند و یک پوشش باطنی که معایب درونی را حفظ کند و آن لباس تقوی است .مفسرین نظریات مختلفی دارند در مورد این آیه ، بعضی آنرا ایمان بخدا و عمل صالح و بعضی دیگر به حسن ظاهر و برخی آنرا به "حیا" تفسیر کرده اند. در تفسیر قمی در روایت ابی الجارود از معصومین (ع) دارد که مراد از لباس تقوی " لباس عفاف" است.

1543057721images_23_.jpg

ای پیامبر مهر بانیها- چرا بعضی اقوام از تو دوستی و عشق را نیاموختند

تا نام تو برده می‏ شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه ‏ها فروزان می‏ شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏ شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏ شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏ گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه رهایی است و نهج‏ الفصاحه ‏ات، پاک‏ترین مبحث بندگی.

1542985653index.jpg

خامنه ای خدا نگه داشت تا حکومت مهدی (ع) را بر پا سازد

لحظات پرواز روح و ناتوانی جسمی ، انسان در چه حالتی است؟
امام خامنه ای از خاطرات ترور خویش(جالب است) می گوید:
در سال 1360 شمسی که آن حادثه کذایی برای بنده رخ داد . در مسجد ابوذر بیهوش شدم .مرا بلند کردند . در حین حرکت من بطرف ماشین چند بار به هوش آمدم و دوباره از هوش رفتم تا بالاخره یکسره بیهوش شدم. در این دوسه بار که به هوش امدم یک بار احساس کردم که این لحظه آخر است. کاملاً احساس کردم که لحظه مرگ است . ناگهان همه زندگی گذشته در مقابل چشم من مجسم شد . با خود فکر کردم که خوب حالا چه دارم برای عرضه کردن ؟ هرچه فکر کردم ، دیدم همه اش قابل مناقشه است. خوب؛ مبارزه کردیم ، زندان رفتیم ، کتک خوردیم، درس دادیم، زحمت کشیدیم ، این چیزهایی که آدم به ذهنش می آید، دیگر در آن لحظه دیدم همه اینها را می شود با من مناقشه کنند و بگویند ، تو در فلان قضیه ممکن است یک نیّت غیر الهی مخلوط این نیّت الهی شده باشد و هیچی! همه از بین رفت ، ناگهان احساس کردم میان زمین و آسمان معلقّم – مثل آدمی که اصلا به هیچ جا دستش بند نیست ، گفتم : پروردگارا! وضع من این جوری است – می بینی دیگر من ظاهرأ هیچ چیز ندارم ! آنطور که حساب می کنم می بینم هیچ چیز دستم نیست یک جوری خودت رحم کن – این حالت برای انسان پیش می آید سعی کنیم از این موقعیتها استفاده کنیم.(در دیدار با نمایندگان مجلس 16/3/95)

15426295981434044167523.jpg

خدیجه بی مانند است - خدیجه بزرگترین یاور حضرت رسول(ص)

خدیجه رسول الله را باور داشت پس ایمان اورد . اسلام پذیرفت . نماز خواند. هجران کشید. صبر کرد. تأمل داشت . ثروت خود را در راه اسلام خرج کرد . با ثروتمند ازدواج نکرد. با انسان کامل ازدواج کرد تا دینش معرفتش گردد و معرفتش او را بوجود تنها زن بزرگ عالم متصّل گرداند. تمام ثروتش در راه اسلام و تمام اوقاتش در راه اسلام و تمام فکرش در جهت توسعه اسلام پس خدیجه شد و منتی بر همسر نداشت.

1542541496hou12663.jpg

خلاصه بیوگرافی امام حسن عسکری(ع):

خلاصه بیوگرافی امام حسن عسکری(ع):
کنیه ابومحمّد (ع) - نام پدر و مادر : امام علی النقی(ع) - نام مادر " حُدیثه(سوسن) امام یازدهم به دستور خلیفه عباسی در سامرا در محله عسکر سکونت اجباری داشت به همین جهت عسکری نامیده شد. 22 ساله بود که پدر ارجمندشان به شهادت رسید. مدت امامتش 6 سال و عمر شریفشان 28 سال بود . در سال 232 ه.ق بدنیا امد ودر سال 260 ه.ق. به شهادت رسیدندو در سامرا در کنار قبر شریف پدر بزرگوارشان به خاک سپرده شدند . (خلفا زمان ایشان - المعتزبالله- المهتدی بالله - والمعتمد خلفای عباسی - ایشان در سالهای امامت در محاصره بودند ولی فعالیتهای سرّی سیاسی ایشان ادامه داشت.و اطلاع رسانی از فتنه ها توسط امام به نزدیکترین یارانش بنام محمد بن علی سمری در پس پرده جاری بود.تسلیت به امام زمان (ع)

1542298918index.jpg

شرح دعای چهاردهم صحیفه سجادیه -شناخت ظلم و ظالم توسط پورشفیع

دشمنان اسلام و ظالمان جهان از عالم گیر شدن اسلام در هراسند، پس با نیّت شوم و با گمانی باطل به تخریب اسلام روی آورده اند.اسلام اجازه گردن کشی به ظالمان را نمی دهد و به شدّت جلوی ظلم و چپاول و خوی سلطه جویان ایستاده است. اسلام ظلم ستیز است و با عدل و انصاف به جنگ نا اهلان می رود تا خوی انسانیّت رایج و باقی بماند.بسیاری از گرفتاریها نتیجه آه و نفرین پدر و مادر و دوست و رفیق است که به او از طرف مقابل ظلم شده است.- قساوت و سنگدلی نیز از آثار و پیامدهای نفرین است.

شرح دعای چهاردهم صحیفه سجادیه -شناخت ظلم و ظالم

نوع مستند : کتاب
کلید واژه : جواز لعن- ظلم و ظالم -, دفاع از مظلوم

چکیده :
.. لعن برمفسدان اجتماعی که جامعه را با لب تیز شمشیر بی عفتی و طغیان گری وبی عزّتی در بحرانهای گوناگون فرو می برند..لعن بر منافقین که بر پایه بی عدالتی و نقاب داری مردم راگمراه می سازند. لعن بر دروغگویان که با دروغگویی خود مردم یک جامعه را تحت فشار های اقتصادی و تنگناهای اقتصادی قرار می دهند.لعن بر مرتدان که بی عدالتی و بی دینی را در جامعه رواج می دهند و تشکلات گوناگون سیاسی و فرقه ای را بر مبنای تفکرات نو اندیشی بخورد جامعه می هند و جامعه بشری و دینی را بسوی انحطاط فکری و دین گریزی سوق می دهند.

1542194953_-_.pdf

نیایش آن حضرت در نیاز خواهی- شرح دعای سیزدهم صحیفه توسط پورشفیع

کاووش و جستجو، برنامه ریزی دقیقی در زندگی است آنرا باید یافت تا شیوه صحیح زندگی را آموخت.
امام سجاد(ع) در ادعیه صحیفه سجادیه این شیوه را به ما انسان سرگردان می آموزد تا در کنار خداوند تعالی قرار گیریم و خود را بشناسیم که تا خود را نشناسیم پروردگار را نخواهیم شناخت و تا راز و نیاز کردن و معاشقه با خداوند را نیاموزیم راه چارهِ خواسته هایمان را ندانیم که آنگاه همواره بن بستهای زندگی ما را رها نخواهد کرد .

نیایش آن حضرت در نیاز خواهی

نوع مستند : کتاب
کلید واژه :

چکیده :
در اهمیّت دعا همین بس که روح و مغز عبادت است و به همین دلیل سودمندتر از قرائت قرآن بلکه با فضیلت تر از همه عبادات از آن یاد شده است . دعا کلید رحمت الهی- مایۀ تقّرب به خدا و موجب تأمین خواسته ها و سلامتی از شیطان و زندگی جان است.آخرین مقصد آرزوها خداست که دعا چاره ساز آن است . امّا بعد اینکه ،شیوه دعا کردن را باید دانست و از راهش وارد شد وگرنه پاسخ آنرا نخواهیم یافت –

1542025466_.pdf

در نماز شب خود حتما هر شب بخشهایی دعای ابوحمزه ثمالی را بخوانید - ادم ساز است.

در نماز شب خود حتما هر شب بخشهایی دعای ابوحمزه ثمالی را بخوانید - ادم ساز است.
سخنان امام سجاد(ع) در دعای ابوحمزه ثمالی؛ بیانگر و پیام‌آور سوز دل و گریه‏ از روی معرفت به حقانیت مرگ و قبر و قیامت و نقش آن در پیشرفت و رشد معنوی انسان است.
توضیح این‌که؛ آدمی باید سوز دل و گریه با اخلاص را در مقام استغفار، بسیار عزیز و مغتنم بداند و در تحصیل آن بکوشد. اگر در تحصیل اصل آن هم موفق نشد؛ یعنى، سوز و اشک را به دست نیاورد، حداقل با اخلاص در تحصیل حال گریه - «تباکى» جدّیت و تلاش کند. سوز دل و گریه، چه از شوق باشد، چه از خوف، چه در مقام استغفار باشد، چه در مقام تلاوت آیات و استماع آنها، چه در حال سجده باشد و چه در حال دیگر، هر کجا و هر مقامى باشد، از درک بالا و فهم و معرفت سرچشمه می‌‌گیرد. آن‌که می‌فهمد و معرفت دارد، می‌سوزد و اشک می‌ریزد و آن‌که نمی‌فهمد و علم و معرفت ندارد، نه می‌سوزد و نه اشک می‌ریزد

1542024885fu7004.jpg

نه گفتن را به فضای مجازی تمرین کن

بیایید در ماه ربیع الاول خودمان باشیم نه عروسکی در دست غربیها تا جامعه اسلامی آلودگی پیدا نکند.تو که بی حجاب هستی می دانی که خدا در قران آیه حجاب را وارد کرده و حدود آن را مشخص کرده است پس چقدر بیچاره ای که خودت را مطابق فضای مجازی می سازی و نه به دشمنان نمی گویی.

154185423966.jpg

تمام دشمنان اسلام را لعن نمایید

السلام علیک یا رسول الله صل الله علیه و اله ، اللهم العن اول الظالم ظلم بحق محمد و ال محمد و آخر تابع علی ذلک
السلام علیک یا حسن بن علی علیه السلام- اللهم العن قتلةحسن بن علی
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا علیه السلام-اللهم العن مأمون و حزب الظالمین بویژه عربستان سعودی و هابیّت کافر و ستمکار و مشرک

15415944543.jpg

شوق به توبه و کسب خشنودی پروردگار- شرح دعای نهم صحیفه سجادیه توسط پورشفیع

امام صادق(ع) طینت ها را بر چند قسم تقسم می کند:دانلود کنید تا بیاموزید و بدانید مطمئنا مفید است - کاری از پورشفیع در شرح دعای نهم صحیفه سجادیه - التماس دعا

شوق به توبه و کسب خشنودی پروردگار

نوع مستند : کتاب
کلید واژه :

چکیده :
ای انسان در زندگی دنیا به هیچ وجه احساس ضعف نکن. مهارت کسب کن- تلاش کن- خود را از بی ارزشی نجات ده و با دوری از نافرمانی الهی ،محبّت خدا را در دل پرورش بده و از توانائیهای خود برای بزرگداشت شعائر اسلامی استفاده کن.ای انسان مرض پنهان نفاق یار گیری می کند مراقب باش در دام این حیله خاموش نیافتی – ای انسان می دانی مرکز این نفاق و دوروئی کجاست ؟ فضای مجازی ؛!

1541404997_.pdf

13 آبان روز دفع دشمنان مستکبر وسلطه جو

13 آبان روز پاسخگویی به ترامپ و اعضای جنبش نفرت مسلمانی که با او همکار و همراه هستند . روز 13 ابان پاسخگویی به ابلهان جهان غرب و مفتی ها و سردمداران کفرملتهای عرب است . 13 ابان روز پاسخگویی به فتنه امریکا برای اجرا تحریمهاست. این ابلهان نمی فهمند و قدرت درک ندارند که تحریم ها اثری بر ایران سازنده و ایثارگر ندارد .پازلهایتان موفق نمی شود بگذارید کنار که دیگر خودتان را بیشتر از این خوار و ذلیل نکنید . مراقب صورتهایتان از مشت محکم ضربه های ملت ایران باشید.

1541226489index.jpg

خدایا درد ما را دواء نما

وَ یَحْمِلُنِی وَ یُجَرِّئُنِی عَلَى مَعْصِیَتِکَ حِلْمُکَ عَنِّی وَ یَدْعُونِی إِلَى قِلَّةِ الْحَیَاءِ سَتْرُکَ عَلَیَّ وَ یُسْرِعُنِی إِلَى التَّوَثُّبِ عَلَى مَحَارِمِکَ مَعْرِفَتِی بِسَعَةِ ررَحْمَتِکَ
خداوندا! بردباری و حلم تو مرا بر معصیت تو و بر نافرمانی تو جرأت داده است. بردباری تو و پرده پوشیت مرا بی حیا و بی شرم کرده است.وهمین بی حیایی من و وسعت رحمت تو(بخشش خداوند) مرا به انجام گناه و کارهای حرام،جسور و بی باک کرده است.
پیامی برای آنان که خدا را فروختند به بی حجابی و بی عفتی . واقعا درد است ! واقعا ننگ است که ملت مسلمان و شهید پرور خود را و خدای خود را به فراموشی بسپارند و عفت خود را از دست بدهند و نمایش بی عفتی بدهند و یک سگ به عنوان فرزند در بغل خود بگیرند. جداب ائمه و خدا و پیامبر چگونه خواهند داد؟//////؟؟؟؟؟؟؟

1540041534_-_-_-_-13.jpg

اسامی پنج تن را در تورات ببینید در انجیل هم هست .

عزیزان اسامی پنج تن را در تورات ببینید در انجیل هم هست . پس خدا کند تمام مسحیان و یهودیان متوجه اربعین شوند و با مسلمانان کربلایی هم پیمان شوند در راهپیمایی اربعین - چه شود برای ظهور لازم است . اللهم عجل لولیک الفرج والعافیة و نصر. صلوات

15398625281211371276412622723291917817215512830178177.jpg

حسین جان سلام مرا از راه دور بپذیر

حسین جان سلام مرا از راه دور بپذیر و قبول کن چون دکتر اجازه راهپیمایی نمی دهد و دلم پرواز دارد تا این مسیر را طب نمایم پس با چشم گریان و دلی کمشتاق به سویت می شتابم و به دوستان سفارش می کنم شروح ادعیه اینجانب که حاصل باز نشستگی و در کنار درس دادن و درس گرفتن در خانه است در پیام رسان سروش دریافت نمایی @dajmohkam- هدف نشر فرهنگ اسلامی هدف مبارزه با جهل و نادانی هدف بزرگ شمردن پیان اهلبیت برای نسلهاس

1539439287100286_512.jpg

ابزارهای شناخت حق و باطل:

ابزارهای شناخت حق و باطل:
• اندیشه و تعقل (امام علی می فرماید: عقل تو را کفایت می کند که راه گمراهی را از هدایت حق نشانت دهد.)-
• وجدان، وجدانی که دائما بر کردار زشت فرد نهیب می زند و آنرا در برابر عمل زشتش ملامت می کند.
• بصیرت، که شناخت حق و باطل را به انسان آموزش می دهد. خوارج نهروان افرادی مؤمن و پارسا و ظاهر الصلاح و مقدس بودند امّا بصیرت نداشتند از این رو در تشخیص حق از باطل دچار اشتباه شدند و در برابر امام خود ایستادند.
• حضور در صحنه های جهادی و ایثار و شهادت و برخورد مستقیم با حوادث و رخداد ها که خود تعلیمی بر بشر است.
• پروایی از هوای نفس ،هوای نفسانی که انسان را قرین افراد ناشایست می کند ،افرادی حیله گر و متقّلب در جامعه ، انان که به رنگ دین ،خود را می ارایند و قصدشان فریب مردم است .
• جَو زدگی،ترتیب اثر دادن به شنیدنی ها و جوسازی ها ، نزاع و جدل و کنجکاوی بی جا از وسوسه های شیطانی است.این امر باعث می شود که در امور شک و تردید ایجاد گردد و در این حالت فاصله گرفتن از حق دور از انتظار نیست.
• تعّصب، تعّصب و لجاجت یکی از موانع جدّی بر سر راه حق جویان است. گاهی به حقیقت یقین پیدا کرده امّا بخاطر لجاجت و تعّصب حق را (با پیروی از تمایلات درونی)انکار می کند.مانند زنان جامعه اسلامی ما که می دانند حجاب چیست و معتقدند وقبول دارند که خداوند در قرآن گفته ، ولی بخاطر تعصّب و تمایلات درونی و یا لجبازی با خانواده و اجتماع خود ، حاضر به رعایت آن نیستند.زمانی حضرت سید الشهداء سخنان به حق می گفت(بحار الانوار ج45ص8) ولی عده ای چنان جنجالی به راه انداختند که صدای امام در میان مردم گم شود .
• عدم بصیرت، که ابزار شناخت و درک حقیقت را از کار می اندازد. بگونه ای که فرد را کرو لال و کور می کند ودیگر تعقل ندارد.
• دنیا طلبی، غرق شدن در تعّلقات مادی – ثروت اندوزی ، خیانت ، جاه طلبی ، فزون خواهی ، اختلاس، دزدی و غارت ، احتکار،
• حسادت ، حسادت و رقابت نا سالم یکی دیگر از موانع پذیرش حقّ است مانند آنچه که خلفاء اهل سنت نصیب جامعه ولایی و ولایتمداری کردند ، با غصب خلافت خود به طول بیست سال و کنار گذاشتن اهل بیت ، راه تربیت مردم مسلمان به وسیله ولیشان بستند و با رخنه در شریعت اسلامی باطل گرایی را رواج دادند.

15391775271430597.jpg

اینجا جمهوری اسلامی است ننگ نمی پذیرد!

اینجا جمهوری اسلامی است
پیامدهای خطرناک مخالف مصالح کشور ک
ای مجلسی ها صحبتهای رهبر در تاریخ 30/3/97 فراموش کردید. به کجا می روید بعد از برجام . fatfرا چرا رأی دادید و شما در پیشگاه خداوند منافق و خائن هستید.
fatf نه تنها نفعی برای کشور ندارد بلکه عملا به حراج اطلاعات و ایرار نظام به دشمنان اصلی آن و تضعیف و در نهایت حذف مولفه های قدرت نرم جمهوری اسلامی می انجامد

1538913064f2724317-6989-4666-bc43-16ae7561ed55.jpg

در خواست و دعا ، ونکاتی چند:

در خواست و دعا ، ونکاتی چند:
• در خواست ودعا محل هیچگونه اعتراضی بخداوند تعالی نباشد.
• دعا با صدای بلند پسندیده نیست (صدای طلبکارانه)
• أبتدأ درخواست ودعا، همگانی باشد.
• دعای با تمجید از خداوند و صلوات بر محمّد و آل او ،آغاز گردد.
• در نظر گرفتن مصلحت خداوند در دعا و درخواست مهّم است.
• نوع در خواست ودعا غیر معقول و توأم با بی خردی نباشد.
• نوع در خواست ودعا از هر گونه لعن و ظلم و بی انصافی در حق دیگران بَری باشد.
• نوع درخواست و دعا به گونه ای پسندیده درگاه پروردگار باشد و گرنه دعا رد می شود.
• در خواست و دعا باید بطریقی باشد که خدا فرمان داده است .
• اصرار بر درخواست و دعا شایسته باشد.
• در آخر درخواست و دعا "اللهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد"
بدان آنگاه که در برابر خداوند تعالی قرار گرفتی و درخواست و دعای خود را مطرح کردی ، استجابت پشت در است ، امّا چه زمانی دَرِ گشوده شود و مصلحت پروردگار بر تو فرود آید، وتو به استجابت دعای خود برسی ، صبر و استقامت و امید؛ امید به اینکه خداوند تعالی فرموده ؛ نمک غذایت و بند کفشت را ازمن بخواه.

1538656224golvajeh-doostiha-1.jpg

از شر شیطان بخدا پناه می بریم

تا زمانی که خود را تا تراز تمدنی بالا نکشیم و با هوشیاری و هوشمندی به عرصه تعاملات و قواعد و قوانین بین المللی ننگریم نه درک درستی از ریشه مشگلات کشور خواهیم داشت و نه راه حلی حقیقی برای برون رفت از آنها ارائه خواهیم داد. . سند های 2030 و FATFاز صد ها سند بردگی است که از سوی مظام سلطه برای به استضعاف کشاندن مردم دنیا تدارک دیده شده است .مراقب انقلاب باشید و پشت رهبری را هرگز خالی نگذاریید. واز شر شیطان بخدا پناه برید.

1538402159_-4-1024x819-1.jpg

حادثه دلخراش دیروز اهواز

حادثه دلخراش دیروز اهواز- شجاعت زنان با حجاب - خیلی جالب بود - درس عفت و مقاومت - درس شجاعت و ایثار و مقاومت است- درس دفاع مقدس و جانفشانی - دفاع از دین و ناموس و حیثیت ایرانی و شیعه بودن- درسی به تمام مردم ایرانی که از مشگلات نهراسند- از کمبودها نهراسند - مرگ و یا شهادت کدام با ارزشتر است - خودم که ارزوی شهادت دارم ولی به خودم رجوع می کنم که می بینم شهادت لیاقت می خواهد لیاقتی که در وجود آن جانباز به شهادت رسیده در اهواز وجود دارد در کمتر کسی موج می زند - بار الها هروقت مملکت ما دچار نقصان توحیدی و اخلاقی می شود زنگ وحدت تو به صدا در می اید بطوری که مقاومت قدرت و توان دیگری پیدا می کند - همه چیز لطف توست شهادت هم لطف بی نهایت توست که باید مردم بفهمند و از زندگی دنیایی روی بر گردانند و در جهت آخرت نیکوی خود کووشا باشند. صلوات بر روح شهدای اهواز

15377223212906138.jpg

کمال آدمیت در یقین است.

کمال آدمیت در یقین است.
چکار کنیم تا یقین در انسان او را به تکامل برساند؟
اوّل الدین معرفته الله؛ یعنی همان ایمان واقعی ، تصدیق به حقّ ، خشوع برای خدا، وقتی علم پیدا کردی ، آنجا توقف نکن چون حُجُب ها ار بین نرفته ، بلکه کمی رقیق شده است و تا از بین برود خیلی طولانی است.
در روایت است بین بنده و خدایش هفتاد هزار حُجُب ظلمانی و هفتاد هزار حُجُب نورانی وجود دارد. به علم که رسیدی مقداری از حُجُبهای ظلمانی برطرف شده و این نیست که کاملاً از بین برود. وقتی بنده علمی را کسب کرد به مقداری از حُجُب نورانی رسیده منتها مراقب باشد آن علم را از سعی و کوشش نبیند و آنچه را که بدست آورده از لطف خدا بداند.

15371837980.333845001307176271_parsnaz_ir.jpg

دلم گرفته از کسانی که جهل را جانشین عقل کرده اند!

سلام دلم گرفته - چه شده که ما معرفت را فراموش کرده ایم - چه شده که راهمان را به ذلت و خواری می کشانیم و خودمان نمی دانیم که داریم از روی جهل عمل می کنیم - با برداشتن روسری چه دردی دوا می شود - حال فکر کن دولت گفته روسریتان را بردار مگر تو برای نسل آینده ات تعهد نداری- چرا پس برای رواج فساد سعی و تلاش می کنی چرا دختر خودت را بسوی فحشاء و جنسیت سوق می دهی خوب اینکارها را حیوانات هم بلند هستند - تا حالا فکر نکردی که خودت و نسلت را از روی جهل نابود می کنی - مشگل فقط حجاب است- مشگل فقط دوری از غیرت و عفت است - چرا با مشگلات اقتصادی موجود آرزوی تغییر رژیم( به اصطلاح تو )را داری - وقتی به تو پیشنهاد می کنند برو حمام چرکهای بدنت را بشور و دوش بگیر و خودت را پاک کن آیا تا بحال به این موردهم ایراد گرفته ای که من باید چرک باشم و چرکی را دوست دارم -حال که چرکی و کثیفی را دوست داری فکر می کنی در این چرکی و این بحران ،گمشدگی در شخصیت تو نیست - سرگردانی در هویت تو نیست - اعصابت در این بحران و ناتوانی و جهل آیا آرامش دارد؟ درست می اندیشد و درست فکر می کند و درست راه را می توان از چاه تشخیص دهد. - حال با این چرکی در مترو و اتوبوس و جای های عمومی راه می افتی وبه همه چیز و همه کس فحش می دهی تا چه چیز را بدست آوری؟ دنبال چه هستی ؟ هدفت برایت مشخص نیست ؟ اگر از تو سوال کنند چرا بحران بوجود می آوری خودت نمی دانی چگونه جواب دهی چون تعقل جای خود را به جهل داده و سواد جای خود را به به بیسوداری داده و راه از چاه گم شده - متأسفم چه بار سنگینی را به دوش کشیده ای- موریانه چه لایه ای در وجودت فعال کرده از طریق فضاهای مجازی وعلم نداری و عقل نداری و تفکر نداری پس اسیر این فضاها می شوی و راهت را گم می کنی . قرآن در دستت است هر کلامش بینش است و درس است -بیا خودت را از قران و اهل بیت جدا نکند بیا به فضاهای مجازی و انحرافات یک مشت ادمهای فتنه گر و منافق نه - نه - نه بگو.
ودنبال عزّت مسلمانی عزّتی که اهل بیت برایت به تصویر کشانده اند باش تا راه را گم نکنی. والسلام

15369944470153.jpg

پیام برای خواهران حوزه ای و مدیریتی

السلام علیک یا ابا عبدالله - شیعیان را از فتنه های باطنی و ظاهری حفظ کن به دم شهدا - فتنه های نفس ماره - فتنه بی دینی -فتنه های سیاسی و اخلاقی و فرهنگی ، فتنه هایی که از زبان گروهی در صدا و سیما جاری است و بوی بی دینی می دهد و نخل زینبی را از زنان و نخل حسینی را از مردان می رباید (سریالها- جشنوارهها- مسابقات -که همه و همه تقلید از برنامه های بیگانه است و موج آموزشی ما را با سند 2030 - و فیلمهای ما را با فیلم نامه های غربی آغشته به خون نامردی مزین می کند)
احسن به گروه خواهران حزب الله که گروه های هنری را درنقلی از وقایع اسلامی - بصورت تعزیه خوانی و نمایش با شکوه ارائه می دهند تا دین بصورت نمایشی آگاهانه باشد و جوانان هدایت شوند- حوزه ها و مدارس علوم قران اگر مایل باشند پیام دهند تا شماره این خواهران حزب اللهی و هنرمند را بفرستم برایشان تا بتوانیم با این شیوه گمراهان دینی را و بخصوص جوانان غافل و مورد حمله تهاجم فرهنگی را از سقوط در دامن دشمنان اسلام نجات دهیم انشالله

15367355470.346420001322389866_parsnaz_ir.jpg

در ارسال مطالب بر مبنای رضای خداوند تعالی حرکت نماییم

گاهی در کوثرنت با عکسها و نمایشی از سلیقه ها روبرو می شوم که درد دور شدن ازایمان و تقوی است آن ایمانی که شایسته یک طلبه است ولی متأسفانه غرب گرائی انگشت تهاجم خود را بر روی طلبه ها نیز گذاشته و مد و مدگرایی را بین کسانی که هر روز باید با نفس اماره مبارزه کنند همچون موریانه وارد کرده است . جلوه گری در کنار تزیینات غذایی با ناخن لاک زده و یا نمایش سفره ارائی در نهایت ولخرجی .چه پاسخی خواهید داشت ؟ آیا زندگی طلبگی با این انگیزه ها و این نمایشها سازگار است. پس چراطلبه شده اید؟ آیا حوزه آبرو ندارد؟ آیا طلاب با صفا و متقی آبرو ندارند ؟ با استفاده از کوثرنت حقانیت حوزه و طلبگی را نشان دهید نه بیراه بودن و نمایش ذلّت و بی عزّتی را برای طلاب خریدار باشید: به کجا می روید ای نسل چهارم انقلاب؟ از خواب خرسی بیرون بیایید و عزّت و کمال انسانی را خریدار باشید؛ نه اینکه زنان نسل امروز و آینده را به پرتگاه بی ایمانی و ذلت فرو ببرید: باشد که تأمل کنید در ارسال مطالب و آنچه را که خدا راضی است بنویسید و از آنچه خدا و اهل بیتش ناراضی است دور شوید. شیعه راه دشواری در پیش دارد برای اثبات خود به خدا ، در پی این اثبات زحمت بکشید و از تجملات غربی دور شوید ؛ تقلید نکنید که فرسوده می شوید و از خدا دور ، خودتان باشید تا عزّت دنیا و آخرت را کسب نمایید.صلوات بر روح ائمه (ع) که جاودانی دنیا و آخرت را برایمان به ارمغان آوردند اگر شیطان بگذارد آدم باشیم نه حیوان !

1536561536images_20_.jpg

مسئولان ایرانی ،کساء اهل بیت را ترک نکنید!

هر چه داریم از اهل بیت است و هرچه عزّت است از اهل بیت است. هرچه حق است از اهل بیت است . هرچه باطل است دفعش از اهل بیت است. ای سردمداران از کساء اهل بیت دور نشوید که ظلمت و تاریکی شما را در بر می گیرد.روز مباهله روز عزّت شیعه است برای حفظ عزّت شیعیان ایرانی مسئولان چکار می کنند؟

1536133285index.jpg

علی ابن ابیطالب (ع)محور شریعت اسلامی: بخش چهارم از مقاله نوشته قاطمه پورشفیع

علی ابن ابیطالب (ع)محور شریعت اسلامی: بخش چهارم از مقاله نوشته قاطمه پورشفیع
شیعه وسنی احادیث بسیاری را درمنقبت مولای متقیّان نقل می کنند وعلاوه بر آن،در تمامی آیات قرآن سیمای علی (ع) می درخشد و اینجا باید گفت ، آیا چنین سیمائی جا دارد که مورد تهاجم جعل حدیث از طرف کسانی که اجتهاد در مقابل نص را الزامی می دانند ؛قرار گیرد.آنان اجتهاد را ملک مطلق خود می دانستند و بدین وسیله مردم را از واقعیتهای قرآن و سنت (ثقلین)دور ساختند. اهمیت به ظواهر قرآن و تفسیر به رأی ، باطل را آنچنان در نظر آنان جلوه می داد که اگر در این بین کسی، دشمنی راوی اهل سنت را با علی(ع) بیند دم بر نیاورد.؛ تا بدینوسیله بتواند احادیث بیشماری را در این مسیر تقویت نماید.ولی مسئله امامت یک مسئله الهی و سماوی بوده و جانشین پیامبر از طریق وحی الهی بوسیله پیامبر تعین گردیده است.
حدّثنا محمد بن الحسین عن الحسن بن محبوب عن محمد بن الفضل عن ابی حمزة الثمالی عن ابی جعفر (ع) قال: سمعته یقولُ:
فلمّا قضی محمّد (ص)نبوّته و استکملت (واستکمل) أیّامُهُ أوحی اللهُ إلیه : یا محمّد! قد قضیت نبُوّتُک و استکملت أیّامُک فاجعل العلم الذی عندک و الایمان و الاسم الاکبر و میراث العلم و آثار النُبُوّة {فی أهل بیتک عند علی بن أبی طالب (ع) فأنّی لن أقطع العلم والایمان والاسم الاکبر و میراث العلم و آثارعلم النُبُوًّة} من العقب من ذُرّیًّتک کما لم أقطعها من بُیُوتات{ذریّات} الانبیاء.
ابو حمزه ثمالی گوید: شنیدم امام باقر (ع) می فرمود : چون محمّد وظیفه نبوت خود را انجام داد و عمرش به پایان رسید ، خداوند متعال به او وحی کرد : ای محمّد ! نبوتت را گذرانیدی و عمرت به آخر رسید اکنون آن دانشی که نزد تو است و ایمان و اسم اکبر و میراث علم و آثار علم نبّوت خاندان خود را به علی بن ابی طالب (ع)بسپار ، زیرا من هرگز علم و ایمان و اسم اکبر و میراث علم و آثار علم نبّوت را از نسل و ذریۀ تو قطع نکنم ، چنانکه از خانه های پیغمبران قطع نکردم.
" در صحیح بخاری ج5 کتاب المناقب" آمده است که پیامبر بر منبر خطبه خواند و از رحلت خود خبر داد و اشاره به حوزه کوثر درقیامت کرد و گفت: من نمی ترسم بر شما که بعد از من شرک بورزید بلکه می ترسم بواسطه دنیا بر یکدیگر چیره بشوید و بجنگید و همچون امتهای گذشته هلاک شوید.
در بررسی نُسخ به این نتیجه می رسیم که پیامبر گاه بصورت کلّی و یا گاه به گونه ای مشخص ، جانشین خویش را به نحو روشن معرفی کرده است به گونه ای که هریک از آنها حجت را بر افراد آگاه و حقیقت جو تمام می کند. در عین حال آن حضرت برای آنکه پیام خود را به گوش همۀ مسلمانان دور ونزدیک برساند و راه تردید و تشکیک را برهمه ببندد درحجة الوداع در غدیر خم توقف نمود وبه همراهان فرمود : از جانب خدا مأموریت دارم که پیامی را به آنان برسانم ،پیام الهی که حاکی از انجام وظیفه بزرگی بوده و چنانچه انجام نگیرد ، رسالت خود را انجام نداده ام . این همه سفارش و اینکه دو چیز گرانبها درمیان شما که از یکدیگر جدا نمی شود تا آنکه در روز قیامت در کنار حوض کوثر به من برسند و برآن دوپیشی نگیرید که هلاک می شوید و از آن فاصله نگیرید که هلاک می شوید ؛ آنگاه دست علی(ع) را گرفت و بالا ببرد.
. "یا ایُّها الرّسول بلّغ ما انزل الیک من ربّک و إن لم تفعل فما بلّغت رسالته ......" (مائده-67) پیامبر گرامی(ص) از بزرگترین شخصیتهای جهان بشریت است که با آوردن شریعت الهی ، زمینۀ تحولّی عمیق در جهان بشریت و پی ریزی تمدنی کاملاُ نو را فراهم ساخت. حضرت برای حفظ شریعت و رد آفتهای احتمالی در آینده و هدایت امّت بسوی جاودانگی همیشگی ، هرگز معقول نیست که شریعت را بدون رهبری پس از خود که ضامن بقای شریعت است رها سازد همچنانکه خلفا مدعی بودند.
بر مروری در تاریخ صدر اسلام مشاهده می گردد که بهنگام در گذشت پیامبر سه خطر بزرگ آیین اسلام را تهدید می کرد ،خطری را از جانب روم، امپراطور ایران و منافقین داخلی ؛ در چنین جنجال آیا صحیح است که بنا بر ادعای عدّه ای که اجتهاد را بر نص ترجیح می دادند پیامبر گرامی اسلام(ص) بدون رهبر مسلمانان را رها کند.در روایات بابی است :

1535954054500x470_1418985977919022.jpg

افضلیت علی (ع)

.......؟
امیرالمؤمنین در نهج البلاغه خطبه 27- می فرماید. "قاتلکم الله لقد ملاثم قلبی قبحأ و شحتم صدری غلیظا " خدا شما را بکشد که دل من از دست شما خون وسینه ام از خشم مالامال است کاسه های غم، اندوه را جرعه به جرعه به من نوشاندند.
بعد از 25 سال سکوت ، غربت ، در برابر اصرار مردم امیرالمؤمنین از پذیرش خلافت امتناع کرد، براستی چرا........؟ آیا مردم خواهان عدالت بودند وبه همین منظور بسوی حضرت روی آوردند ....! نه......! هیچکدام......! اگر آنان خواهان عدالت بودند امام را آنقدر تحت شکنجه وآزار و اذیت قرار نمی دادند.! اگر عدالت به معنای واقعی کلمه تحقق داشت ،خوارج فتنه خود را به صورت تفسیر به رأی یا اجتهاد ، بر فرق مبارک فرود نمی آورد......!.
بعد ازامیرالمؤمنین علی(ع) ، آنان باز هم دست از ظلم وستم بر نداشتند وبا خانواده عصمت و طهارت بر اساس اجتهاد خود عمل کردند . یزید ویزیدیان زمان فرزندان رسول خدا (ص)را خارجی معرفی کردند و خونشان را مباح دانستند ودرواقعه عاشورا، امام و خانواده ایشان را ترورجسمی و شخصیتی کردند....!. آیا سربریدن امام حسین (ع) و یاران با وفایش ، بنابر اجتهاد آنان نشانۀ فتح و پیروزی است.......؟ آیا نسبت ناروا دادن به امام حسین(ع) و اهل بیت ، می تواند امان نامه ای در برابرهجوم واقع گرایانه مردم باشد......؟! نظر وهابیون نیز اکنون همین مطلب است : قرآن تفسیر نمی خواهد و هرکس خودش می فهمند و از آن می تواند برداشت کند و ........ از این گذشته وهابیون چنان اوضاع زمانی و حوادث تلخ و اسفباری را بر جهان اسلام تحمیل کرده اند در واقع می توان گفت که آنان نبرد فکری و عقیدتی را بر ضد اسلام از قرن هفتم وهشتم همراه با اعتقادات جدید و ناپسند بر علیه اسلام آغاز کردند واین عقاید جاری همه وهمه ناشی از تفکرات باطل ابن تیمیه است ؛ و بر این اساس کتابهائی{الشیعه- والتّشیع} را بر علیه شیعه (مملو از فحش و ناسزا)و ساحت مقدس امیرالمؤمنین (ع)نوشته و در دسترس عموم مسلمانان قرار داده اند.
ولی هدف ما ذکر حقیقت و کشف علمی حقیقت است ...!.
هدف ما ذکر فضائل بزرگترین مرد در صحنه تاریخ است....!
هدف ما تعصّبات نیست ، بلکه وحدت است ولی باید حقایق بیان گردد......!.
هدف ما رسیدن به جواب یک سؤال است ، آیا می شود مفضول را برفاضل مقدم کرد و توپ خلافت و ریاست را بهم پاس داد........؟! پیامبر(ص) چه نیکو فرمودند :
" یا علی لا یُحبّک الامؤمن و لا یبغضک الا منافق." یا علی دوست نخواهد داشت تو را مگر مؤمن و دشمن نخواهد داشت تو را مگر منافق!

1535542271index.jpg

از چه زمانی بر روی کعبه پارچه یا چادر انداخته شد؟

از چه زمانی بر روی کعبه پارچه یا چادر انداخته شد؟ آیا همانند الان بود که سرتاسر آن پوشیده شده است؟
برای نخستین بار حضرت اسماعیل(ع) پرده ای بر روی کعبه کشید. بعدها قریش این سنت را ادامه داد و پرده داری کعبه برای آنان منصبی ویژه شد. رسول خدا(ص) پس از فتح مکه(20 رمضان سال هشتم هجرت) پرده آن را عوض کرد. بعد از آن همیشه یکی از کارهای خلفا و امیران توجه به همین پرده و تعویض سالانه آن بوده است.
در میان دولت های اسلامی، زمانی که در هر گوشه ای از دنیای اسلام دولتی حاکم بود، آنهایی موفق به داشتن این افتخار می شدند که از قدرت سیاسی بالاتری برخوردار بودند. پس از امویان؛ عباسیان، فاطمیان، حاکمان یمن، و زمانی نیز برخی از قدرت های پرنفوذ محلی کار تهیه پرده را بر عهده داشتند. آنان نام خویش را نیز بر پرده می نوشتند و تا مدتی که پرده برقرار بود، نام آنان نیز در منظر دید طواف کنندگان قرار داشت؛
مثلا زمانی که در آستانه قرن چهارم هجری ابوالسرایا به نام علویان در عراق قیام کرد و مدتی اوضاع را در اختیار داشت، حسین ابن افطس نماینده وی در مکه، پرده ای برای کعبه فرستاد که روی آن چنین نوشته شده بود:
بِسمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرَّحِیمِ، وَ صَلّی اللهُ عَلی مُحَمّدٍ وَ عَلی أَهلِ بَیتهِ الطّاهِرِینَ الأَخیار، أمر ابوالسرایا الأصفر بن الأصفر داعیة آل محمد بِعَمَلِ هذِهِ الکِسوَة لِبَیتِ اللهِ الحَرام.(ازرقی، اخبار مکه، ج2، ص263
در دوره تیموری در ایران، برای چند سال شاهرخ فرزند تیمور پرده برای کعبه فرستاد. در این دوره و تا روی کارآمدن عثمانی ها، این ممالیک و عثمانی ها بودند که خدمت حرمین شریفین را داشته و استثنائا به دیگران اجازه می دادند که پرده برای کعبه ارسال کنند.

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

153528391415696_hou5363.jpg

شناخت ارزشها(فاضل یا مفضول):

شناخت ارزشها(فاضل یا مفضول):
ارزشها زیور بشر و از اهمیّت خاصی برخورداراست ومهم تر آنکه بشر باید آنها را بشناسد. حرکت صحیح در مسیر ارزشها ، شیوه ای درست است . ارزشها زمانی جلوه گراست که ظلمت در آن راهی نداشته باشد ونور باشد تعقل باشد تا شیوه بهترینها گردد .
نداشتن ایمان و شکل گیری رذائل اخلاقی ، کور بودن در مسیر حرکت ، صداقت نداشتن در گفتار و کردار ،همه و همه تزلزل و بی سامانی در شناخت ارزشهاست. آیا فطرت انسان ذاتأ فاضل را رها می کند دنبال مفضول می رود ؟
آیا انسان حق را رها می کند دنبال باطل می رود؟
آیا انسان زیبائیهای معنوی را رها می کند و به دنبال زشتیهای موجود در طبیعت همچون فریب یکدیگرحرکت می کند؟؛ یا در امرازدواج، همان کشیشی که ازدواج زن و مرد را قانونأ ثبت می کند، ازدواج دو همجنس با یکدیگررا،شکل قانونی می دهد. چگونه کشیش مسیحی می تواند کار صحیح را گاهی ناصحیح و ضد ارزش نشان دهد ؟!. این همان تقدم مفضول بر فاضل نیست!. در یک اجتماع همه یکدیگر را محکوم می کنند . مردم دولت را ، دولت مردم را ، کدامیک حقیقت را می گویند، گهی زین به پشت و گهی روبه زین ! براستی حقیقت کجاست؟ ! هدف و مقصد چیست؟ ! فاضل یا مفضول؟ ! نشان دادن ارزشها یا بی ارزشیها! نقد یکدیگر در خانواده و اجتماع ،سیاست و غیره همواره ادامه دارد؛ ولی وقتی دقّت کنی ،هر یک و یا هر گروه به سمت تیر برنده خود می رود، و خواستهای خود را ملاک قرار می دهند ، یعنی چه چیز به نفع است...........! براستی حق کجا پنهان شده است؟ آن ریسمان جمیل الهی کجاست؟ آن ریسمانی که سعادت دنیا و

آخرت را در بر دارد چرا گسسته شد؟ چرا هر کس و یا هر گروه با تدبیر خود بدنبال هدف خاصی است؟
آیا ناقه صالح را پی نکردند؟ مردم معجزه را علنی دیدند ولی شهوات درونی ، مسیر انتخاب آنها را در بی ارزشیها جلوه داد.
انتخاب مفضول بر فاضل ، حرکت به سمت نابودی و هلاکت دربی ارزشیهای دنیا و بالاخره ورود به جهنم در قیامت ، یا خسر الدنیا و الاخره به دلیل یک انتخاب ناصحیح ،عجب فاجعه ای گلوگاه اسلام را می فشارد؟ از دست رفتن استقامت یک پیغمبردرامرهدایت و ارشاد ، نتیجتأ در شکم ماهی حبس شدن ، آیا این انتخاب مسیر ، انتخاب مفضول بر فاضل نیست؟ چهل روز دوری موسی از قومش برای دریافت تورات از جانب حق ، و روی آوردن مردم به بت پرستی و غیره ،آیا انتخاب مفضول بر فاضل نیست؟! درمسیر تاریخ ملاحظه می کنی که انبیاء بسیاری توسط گمراهان کشته شدند اساس آن آیا انتخاب مفضول بر فاضل نیست؟ !. نشناختن جایگاه اصلی نص و اجتهاد و تفسیر غلط آن ،در طی دوران زندگی بشر ،مشگلاتی را در حکومتهای سیاسی و اجتماعی و دینی بوجود آورده و می آورد .امروزه کفّار مدعی اجتهاد هستند واین دلیل بر این نیست که انسان در برابر اجتهاد کفّار تسلیم شود و آنچه که باید به آن پای بند باشد (کتاب خدا وعترت) را کنار بگذارد! .. در هر دوره زمانی افکار جعلی با تصویری حق طلبانه در قالب فتنه خود را نشان می دهد و حق زندگی را از دیگران می گیرد و براساس اجتهاد در مقابل نص میثاق الهی را نادیده گرفته و در میدان شورائی حکم جدیدی را به مردم اعلام می دارد.
چنانچه در قرون اولیّه تولد اسلام، غصب خلافت بر اساس اجتهاد ساختگی و تفسیر به رأی در برابر نص صریح پیامبر(ص)بوسیله غاصبان ولایت اعمال شد، آیا این عمل، انتخاب مفضول بر فاضل نیست؟ پیامبر(ص) چه نیکو فرمود: طلب الحق غربة- حق جوئی همچون غربت است! غصب خلافت دست عدّه ای جاهل،خود نما، متّکبر،و مال اندوز که تمام اشتباهات خود ودیگران وابسته بخود را در تعریف اجتهاد می گنجاندند بدون اینکه مفهوم واقعی آن را دریابند؛اصل را کنار می نهند و باطل را مستولی ،پس تا قیام و قیامت پشت پرده خبرهائی است که عقل از آن سر در نمی آورد. بواقع تجلی گاه آرمان بشری کجاست........؟ اگر قرآن کتاب خداست پس چرا پیامش را تحریف واجتهاد کردند و حق مطلب را ادا نکردند و بنا بر تفسیر به رأی خلافت را غصب نمودند ؟! ولن تجد لسنة الله تبدیلا(احزاب 62)هرگز سنت الهی تغییر نمی کند.پس چرا این اتفاق ناگوارتیشه به ریشه اسلام واقعی زد ،شاید مدعی مصلحت اندیشی بودند .......! کدام مصلحت اندیشی بوده که وصی بحق را با تمام فضائلش کنار بگذارند و شمشیر های خود را به سمت مردم تیز کنند تا بیعت ناروا بگیرند وعلاوه بر آن جلوی نشر احادیث مأثور را گرفته و اجازه ندهند حتّی یک حدیث ازز پیامبر(ص) ردو بدل گردد .........؟ گذشته از آن ،چه کسی لقب سیف الله را به خالد بن ولید داد، ابن ولیدی که در جنگ احد، کشتار مسلمانان و مالک بن نویره را بنا بر اجتهاد خود جایز می دانست و با همسر او در عدّه همخوابه شد به نیت اینکه کفارۀ گناهانش بوده....؟
فریب مردم با صورتی از مظاهر زور وزرق وبرق چه کسی فریب این ظواهر را می خورد فقط کسانی که از امتیازات انسانی بهره ای نداشته ونبرده اند.......؟
امیرالمؤمنین در نهج البلاغه خطبه 27- می فرماید. "قاتلکم الله لقد ملاثم قلبی قبحأ و شحتم صدری غلیظا " خدا شما را بکشد که دل من از دست شما خون وسینه ام از خشم مالامال است کاسه های غم، اندوه را جرعه به جرعه به من نوشاندند.

1535192730download_6_.jpg

تسلیت بر شهادت امام علم و تقوی

السلام علیک یا باقر العلوم(ع)
شهادت امام علم و تقوی تسلیت باد. خدایا بحق امام باقر (ع) ما را در علوم دینی موفق بدار تا در فکر و اندیشه موفق گردیم . و شرمنده ائمه نشویم.

1534667525images_20_.jpg

نماز شب و فضیلت آن:

نمازشب و فضیلت آن:
پیامبر اسلام:
بر شما باد به شب زنده داری که آن شیوه شایستگان پیش از شماست و شب زنده داری مایه تقرب به خدا و بازداشتن از گناه است(میزان الحکمة)
نماز شب روح را سلامت و ناراحتی های جسمی را بر طرف می کند. نماز شب محل انس با اهل بیت(ع) است.نمازشب پرچم ایمان شیعه است شیعه نباید نماز شب را ترک کند. دریافت روزی در نیمه های شب است پس با نماز شب از گناه دور شو و طالب خیر و روزی گسترده الهی برای خود باش.
نماز شب گناه نمی پذیرد پس اگر بر انجام نماز شب مداومت داشتی و شبی از انجام آن جا ماندی بدان که گناهی را انجام دادی که باید از نماز شب دور مانی.نماز شب فضیلت است و آدم گناهکار و دورو و منافق را نمی پذیرد . نمازشب گزینه دارد ، گزینه های آن تزکیه نفس است و کسی که اهل تزکیه نفس نباشد اهل عبادت شبانه و معراج الهی نیست.

153448653516.jpg

ازدواج دو قرص ماه - پیوند آنها در آسمان منعقد شد

انشالله تمام جوان ما دختر و پسر یک ازدواج معنوی داشته باشند. سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) مبارک . هر که از طلاب مسئولیت فرهنگی در حوزه دارد سعی نماید این ازدواج تاریخی را با اجرا نمایش فرهنگی به طلاب نشان دهد. و من هر ساله همین کار را کرده ام.

1534163661photo_2017-08-23_16-21-07.jpg

روز آخر ذی القعده متعلق به امام جواد علیه السلام است .

سلام بر امام جواد(ع) :
روز آخر ذی القعده متعلق به امام جواد علیه السلام است . نماز امام جواد دو رکعت هر رکعت 70 توحید و بعد از نماز دعا دارد. و شب هنگام نماز شبهای ذی الحجه را فراموش نکنید.ده شب بین مغرب و عشا با روزه

1533976940images_36_.jpg

خدایا از ما همت و از تو برکت-

خدایا از ما همت و از تو برکت- صبر بر مشگلات اقتصادی - صبر بر پیروزی بر تورم-تاکید بر حفظ انقلاب - تاکید بر همراهی با ولایت فقیه - جواب نه به ترامپ- ای ترامپ تهران جای تو نیست!اینقدر شعار نده! لقمه بزرگتر از دهنت بر می داری ای ترامپ!

153321506719050336_120067595250554_366993621024505856_n.jpg

23 ذی القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع)

23 ذی القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) :
می دانی با زیارت امام رضا(ع) حجت الهی که بر ما دوازده امام را تعین کرده است ! تصدیق می کنید. چون فرقه های شیعه که آخرین آنها واقفیه هستند تا امام رضا را به امامت قبول دارند . و هر کس به زیارت امام رضا رود یعنی دوازده امام را قبول دارد و حجت خدا که منتظر ظهورش هستیم را تصدیق کرده ایم.صلوات

1533543905___.jpg

دحوالارض چه روزی است؟

روزه و عبادات شما در این روز بزرگ دحوالارض قبول باشد.
25 ذی القعده، دحوالارض روز گسترش زمین و روز مبارکی است. "دَحو" به معنای گسترش است. منظور از دحوالارض این است که در آغاز،تمام سطح زمین را آب‏ فراگرفته بود. که ابتدا زمین کعبه و بتدریج سایر خشکی‏ها از زیر آب سر برآوردند و روز به روز گسترده‏ تر شدند. ، آداب و اعمال ویژه‏ای در این روز وارد شده است.

1533729356re889.jpg

همراه با ولی فقیه

خدایا از ما همت و از تو برکت- صبر بر مشگلات اقتصادی - صبر بر پیروزی بر تورم-تاکید بر حفظ انقلاب - تاکید بر همراهی با ولایت فقیه - جواب نه به ترامپ- ای ترامپ تهران جای تو نیست!اینقدر شعار نده! لقمه بزرگتر از دهنت بر می داری ای ترامپ!

153321506719050336_120067595250554_366993621024505856_n.jpg

یاد مرگ دلها را آرامش می دهد

یاد مرگ دلها را آرام می کند. یاد مرگ طغیانها را سرکوب می نماید. یاد مرگ خشوع و خضوع را در انسان به ودیعه می سپارد. یاد مرگ طاعت و بندگی را خالصانه می کند.یاد مرگ استرس و دلهره و افسردگی را از انسان دور می سازد. یاد مرگ زیبائی را در طاعت و بندگی و بندگی را در انجام کارهای عام المنفعه و رفع مشگلات مردمی می داند. یاد مرگ رغبت را به دنیا کم می کند.یاد مرگ توبه را به یاد می آورد. یاد مرگ اخلاص در عمل را هدیه می کند. یاد مرگ انسان را اسیر در غفلت و گناه نمی کند.

153295674510531467593938250548.png

موارد حق الناس

موارد حق الناس:
1-حق الناس در امور مالی:
کم فروشی- رشوه خواری – ربا – غش در معامله – کلاهبرداری – خیانت در امانت - حق الناس ببار می آورد.
پیامبر(ص) فرمود: از رشوه گرفتن بپرهیزید زیرا کفر خالص است و رشوه دهنده بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد.(بحار ج 101 ص275(ط بیروت)
غش(جنس مرغوب و نامرغوب را با هم مخلوط کردن و بجای مرغوب فروختن) و کلاهبرداری و هر گونه خیانت و تقلب در امر معاملات پشتوانه اقتصادی را متزلزل می کند.
خیانت زندگی را پریشان و آشفته می کند و برکتها را می برد و خشم خدا را غالب می کند.
امانت داری (در نعمتهای معنوی و مادی)؛ امام باقر (ع)فرمود: کسی که فرد غیر امین را امین بشمارد و امانت را به او بسپارد، مال خود را ضایع کرده و حجتی در برابر پروردگار ندارد.(وسایل الشیعه ج19 ص 88)
رباخواری؛امام باقر(ع) فرمود: خبیث ترین شغلها ربا خواری است (کافی ج9ص756) ربا یکی از اعمال غیر شرعی از مصادیق روشن حق الناس است.
2-آبروی مسلمان
آبروی مسلمان ؛ در حفظ و احترام به شخصیت مسلمانان است. بعد از ایمان چیزی گران تر از آبروی فرد مسلمان نیست.انسان حرمت دارد پس شخصیت او باید حفظ شود.
اهانت و کینه توزی ، غیبت ، تهمت ، باعث می شود که آبروی اشخاص در جامعه برود (توجه به فضای مجازی) بعضی چیزها گران بدست می آید ولی بسیار ارزان از دست می رود.
پیامبر(ص) فرمود: هرکس مؤمنی را آزار دهد مرا آذیت کرده است. (نهج الفصاحه ص773)
3- فاش ساختن راز
راز داری مهمترین صفت یک فرد مؤمن است.
امام علی(ع) فرمود: سینه آدم خردمند ، صندوقچه اسرار اوست.(نهج البلاغه صبحی صالح ص470)
عبد الله بن سنان می گوید؛ به امام صادق(ع) عرض کردم "عورةُ المؤمن علی المؤمن حرام" – عورت مؤمن بر مؤمن حرام است! حضرت فرمود: آری ، گفتم آیا مقصود عورت بدنی است ، فرمود: خیر ، بلکه منظور فاش ساختن راز اوست.(کافی ج 2 ص359)
4- بدگمانی
سوءظن به دیگران ریشه بسیاری از گناهان است که آثاری همچون تجسس و تهمت وو... در پی دارد و کسی که به دیگران بدبین است ، خواسته یا ناخواسته موجب آزار و اذیت و ضایع شدن حقوق آنان می گردد که این یک حق الناس است. یا ایّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجتَنِبُوا کَثیرا مِن الظَّنِّ إنَّ بَعضَ الظَّنِّ إثْمٌ و َلاتَجَسَّسُوا وَ لایَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضاً (حجرات 12)
5-نگاه غضب آلود
اگر کسی بنده مؤمن خدا را بترساند ،هرچند با یک نگاه غضب آلود و خوفناک باشد ، یا او را کتک بزند ، گرفتار غضب الهی خواهد شد . اذیت رساندن به دیگران به هر روشی امری نا پسند و مذموم و گناهی بس بزرگ است.

1532783711index.jpg

سلام یا صاحب الزمان

سلام یا صاحب الزمان
دلم یعنی دل شیعیان تنگ است. تنگ است از اقتصاد نامطلوب
تنگ است از بی حجابی ها و بی غیرتی ها.
تنگ از جاری شدن فساد های مالی و غیره
تنگ است از جوانان گمراه که راه حق و حقیقت را گم کرده اند.
تنگ است از بی وفاییها زن و مرد نسبت به انقلاب.
تنگ است از ناراحتی جاری شده در قلب رهبر.
تنگ است از گرانی دارو وبیماریهای جور و اجور
تنگ است از غفلتهای زن و مرد.
تنگ است از گران فروشی.
تنگ است از سود جوییها.
تنگ است از یاس و ناامیدی که اقایمان نیامده.
پس کی می ایی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15326995261434044167523.jpg

برویم حج یا نرویم؟ نظر شما چست؟

میگه: چرا برای حج پول بدیم؟ بیاین نریم حج و به اقتصاد عربستان ضربه بزنیم.

میگم: درآمد عربستان از حج 10% درآمد نفتیش هم نمیشه و چون فقط 6% حجاج ایرانی هستند، کل پولی که ایرانیا میدن پول فروش نفت یه صبح تا ظهر عربستان هم نیست.

میگه: باشه...همین یه ذره هم که ما میدیم گوله میشه تو سر مردم مظلوم یمن...

میگم: اولا اگر ما نریم گوله کمتر نمیشه، چون سهم حج ما رو با دو برابر قیمت میفروشن به کشورای دیگه...پس اگر بخواد صرف گوله ها بشه دو برابر میشه.
دوما پولی که ما میدیم دست رژیم سعودی و ارتشش نمیرسه که گوله و بمب بشه. میره به حساب شرکت های خدمات دهنده‌ی خصوصی که تو حج خدمات میدن.

میگه: اصلا نریم بابا...برای چی پولمون رو بدیم دست عربای تروریست؟

میگم: اگر با عرب بودنش مشکل داری، خب دوبی و امارات هم عرب هستن، اونجا نرو!
اگر با تروریست بودنش مشکل داری، خب ترکیه هم پول شما رو خرج داعش میکنه...اونجا نرو!

میگه: چرا بریم حج وقتی فقیر داریم؟ خرج فقرا کنیم، خدا هم راضی تره.

میگم: اولا همون خدایی که از زبونش حرف میزنی حج رو واجب کرده؛ به همین خاطر هیچ کدوم از معصومین به بهونه‌ی فقرا حج رو تعطیل نکردن.
دوما هرچیزی سر جای خودش! اگر اینجوری باشه، نظرت چیه پول جشنواره‌ی فیلم فجر و کنسرتا و جشنای ولنتاین و سفرای تفریحی تایلند و ترکیه رو بگیریم...شما تعطیل کنید، خرج فقرا کنیم؟

میگه: من تو کَتَم نمیره، چرا انقد اصرار داری به حج؟!

میگم: غیر از وجوب شرعیش، حج تنها راه ارتباط سالم و کامل با مسلمانان جهانه. اگر نریم تنها اسلامی که به گوششون میخوره،
اسلام سعودیه
اسلام کودک کشیه
اسلام ترور
اسلام انتحاری
همون اسلام اموی

کمک کن تا تمام جهان اسلامش نشه سعودی..نشه عربستان...نشه داعش...

1532432927images_33_.jpg

یا علی ابن موسی الرضا

با درود برمحمّد و آل او ، خدایا آرزویم را برآور و هدایت خود را برمن بیفزای به گونه ای که منجر به توفیق در عملم شود که تو نعمت بخش و کریم هستی.
آماده خدمت به طلاب گرامی و عزیز هستم در پژوهش و مقاله نویسی و معرفی منابع برای تحقیق شما عزیزان- همچنانکه تا کنون به حول و قوه الهی انجام داده ام .
یا امام رضا(ع) عزیز، خدمتگزار تو، اگر بخواهی آماده خدمت در امر پژوهش چهل ساله هستم . صلوات

15323544241519325029.jpg

شرح دعای سی و سه صحیفه سجادیه-استخاره

استخاره به معنای راه‌یابی به واقع، گشایش و انتخاب راه و به اختیار خدا گذاشتن کار است. گویا، از خداوند خواسته می‌شود راهی را که صلاح می‌داند و خیرِ خواهان در اوست را از طریق قرآن کریم به وی بنمایاند. در دو معنای نخست، خواهان خیری در خود نمی‌بیند و بر آن است تا خیری را از خداوند با تعیین مصداق بگیرد؛

شرح دعای سی و سه صحیفه سجادیه

نوع مستند : نشریه
کلید واژه :

چکیده :
استخاره چیست؟ چه وقت باید استخاره کرد؟ برایچه باید استخاره کرد؟ آیا هر نیتی و هر عملی را باید به استخاره رجوع کرد؟ شرایط و احکام استخاره چیست؟

1532265992_.docx_.pdf

فلسفه زیارت

فلسفه زیارت: حضور عارفانه عاشق در دیار معشوق-اعلام وفاداری صادقانه – سفری مشتاقانه از سرای دل که سرانجامش به دل می نشیند- زیارت فطری است پس نیاز به رنگ ونژاد و ملیّت ندارد –زیارت زیبا دوستی انسان و عشق و ارادت فطری او به کمال است. امور فطری در زیارت علم حصولی نیست و نیاز به تعلیم و تربیت ندارد – تبلیغات منفی امور فطری را نمی تواند ریشه کن کند. پس امور فطری را در مسیر صحیح قرار دهید تا به شیوه پسندیده از آن استفاده شود.
معنای زیارت: زیارت از ریشه زٌور است به معنای میل و عدول از چیزی است . دروغ را زُور می گویند که مایل و منحرف از راه حق می گردد. زائر را از آن جهت زائر می گویند که وقتی به زیارت ائمه می رود از غیر الله و عترت عدول می کند و رو برمی گرداند. پیامبر(ص) کسی که من یا یکی از فرزندانم را زیارت کند ، روز قیامت به زیارت و دیدار او خواهم رفت و از هراسها ووحشتهای آن روز نجاتش خواهم داد.
زیارت مأثور و غیر مأثور:زیارت مأثور از زبان خود ائمه (ع) است که زائر ابراز احساسات و تعین موضع می کند(تولی و تبری) از زبان ایشان– خواندن زیارت کلاس درس و مدرسه تعلیم و تربیت است. زیارت مأثور دو گونه است : عام و خاص-1- زیارت نامه خاص آن است که امامی خاص با آن زیارت می شود مانند " السلام علیک یا.......... 2-زیارت نامه عام ، محتوایی کلّی وعام دارد مانند: زیارت امین الله - زیارت جامعه کبیره-زیارت مخصوص ماه رجب و زیارت جامغه صغیره...
زیارت غیر مأثور ازسوی افرادی چون عالمان دین برای گفتگو با زیارت شونده بیان شده است.
امام چه شخصیتی است: اهل بیت نبوت و امامت(ع) اولا هر کمال ممکن را واجدند. ثانیا هر چه دارا هستند مصون از عیب و نقص است. ثالثاهر چه را در مرحله حدوث واجد بودند در مرحله بقا نیز دارا می باشند.امام جامع کلام تکوین و تدوین واجد کتاب حقیقت و شریعت و شامل نشئه حقیقی و اعتباری است.و برای هدایت مردم و استقامت در راه حق، غریبانه به شهادت رسیده است.مثلا امام کاظم(ع) کمترین پاداش زیارت قبر امام حسین(ع) را آمرزش گناهان معرفی کرده است به شرط آنکه عارف به حق امام و احترام به ولایت وی باشد.پس زائر زمانی عارف به حق امام است به ولایت و حرمت وی آگاهی دارد و به او اقتداء می کند که او را معصوم ، افضل و اعلم از دیگران و جانشین حضرت رسول(ص) و منصوب از جانب خدا بداند.و اوامر و دستور های اورا اوامر الهی بداند و تبعیت از او را در تمام امور زندگی واجب بداند و با اقتدا به سیره و سنت او خط سیر زندگی خود را ترسیم نماید.
نهج البلاغه خطبه 34 بند 9-10که حق امام بر مردم و حق مردم بر امام است. پیامبر(ص) : هرکس 5 چیز را برای من ضمانت کند (ملتزم به عمل باشد) من بهشت را برای او ضمانت می کنم .1- نصیحت خداوند و رسول او و نصیحت کتاب او و نصیحت دین خدا و نصیحت جامعه اسلامی.
یکی از بارز ترین و برجسته ترین مشخصه های ایمان تولی و تبری است در نباتات و حیوانات به صورت جذب و دفع(دوستی و دشمنی – حمله) و در انسانها بصورت حب و بغض یا نفرت و ارادت جلوه می کند.
لزوم همراهی تولی و تبری با یکدیگر.
حقیقت ایمان از امام باقر(ع) : با دوستی دوستان خدا دشمنی با دشمنان خدا همراهی با صادقان.کسی که محبت علی را در دل داشته باشد لیکن از دشمن او تبری نجوید امام باقر (ع) می گوید: چنین کسی پریشان حال و آشفته خاطر است و دشمن محسوب می شود – پشت سر او نماز نگذار- کرامت و ارزشی ندارد – مگر اینکه از او بترسی و تقیه کنی.(وسائل ج8 ص309)
تبری قبل از تولی است در زیارت عاشورا نخست تبری و لعن صورت می پذیرد و دوم تولی – تبری از دشمنان ولایت به منظور غباررویی و گرد گیری از چهره شفاف ولایت است.

1532176798re2128-2.jpg

رضایت از زندگی

هنگام بروز سختی‌ها و گرفتاری‌ها، آدمی گمان می کند که خداوند او را فراموش کرده است. و این سوالات به ذهن او می‌آید:
اینکه چرا این همه مصیبت برای من چرا؟
خدا یا! شما عادل هستی و همگان را دوست داری اما چرا منو فراموش کردی؟
این تصور احساس تنهایی و بی‌یاوری را در پی دارد؛ اما واقعیت این است که خداوند همواره همراه انسان است، باور به این حقیقت به امید و توان آدمی می‌افزاید.
در نتیجه اگر ما بتوانیم اولا به نعمت‌هایی که خدا در اختیار انسان قرار داده را مورد نظر بگیریم همچنین یک همسویی با واقعیات زندگی یعنی زندگی را با راحتی اشتباه نگیریم و در کنار مشکلات خود خداوند را یار و یاور خود بدانیم موجب رضایتمندی در زندگی خواهد شد.

1532014003_9612.jpg

تشخیص خوب از بد

تشخیص خوب از بد و خیر از شر کار آسانی نیست. برای هرکس میسر نیست که آنچه در واقع، سعادت اوست دریابد و از آنچه مایه هلاکت است دوری کند، زیرا بسیاری از اوقات، بر اثر اعمال خود استحقاق بلاهای ناگهانی را پیدا می کند. خداوند او را در کارها به خود وا می گذارد و لحظه ای که انسان از رحمت خداوند دور باشد از بلیات و افتادن در راه هلاکت و شر در امان نخواهد بود. تنها راه علاج رهیدن از بلاها و راه یافتن به سعادت و خیر، در توجه به خداوند و درخواست خیر از او نهفته است. بنابراین جلب مصلحت و رسیدن به سعادت واقعی در گرو دل سپردن به حق و درخواست خیر قبل از انجام هرکاری است.

15317455961519325029.jpg

دختران نجات یافته و هدایت شده و رهرو بانو معصومه(س)

روز بزرگ تولد حضرت معصومه (س) بر همه شیعیان مبارک. دختران از این بانو عالمه عفاف و حجاب را بیاموزند و فریب تبلیغات بی ارزش غرب را نخورند. که بر باد رفته اند.

1531563488_.jpg

ماه ذی القعده ماه پر برکت دعا و استغفار

فرا رسیدن ماه ذی العقده بر شما شیعیان مبارک باد.اعمال مهم این ماه پر برکت است و طلاب را به انجام اعمال و ختم قران و صلوات وروزه دعوت می کنم . دهه کرامت از اول تا یازده ذیقعده و دیگر روز زیارت خاصه و مخصوص امام رضا(ع) - و دحوالارض که روزه ان بسیار مهم است . صلح حدیبیه در 28 ذی القعده - و شهادت امام جواد (ع) در 29 ذیالقعده که حتما نماز امام جواد(ع) را در هر رکعت 70 توحید برای فرج و هدایت جوانان از گمراهی بخوانید - التماس دعا

15315492521379263271156692_large.jpg

جناب روحانی سراغ دعا برو

جناب روحانی سراغ دعا برو :
بار الهی، اگر پشیمانی از گناه ، توبه به حساب می آید پس من پشیمان ترین پشیمانها هستم. و اگر ترک گناه و معصیت توبه باشد پس من اوّلین إنابه کننده هستم، و اگر طلب توبه (استغفار) گناهان را می ریزد پس من پیش تو از مستغفریم که طلب استغفار از پیشگاهت دارد.

153105288631849624_875919175942518_4903683179681939456_n.jpg

جانم فدای رهبر

جانم فدای رهبر:
فتنه در مترو
فتنه در اعنراضهای سالم مردمی
فتنه در خرید و فروش
فتنه در عقاید
فتنه در بی صبری جوانان
خدایا این آزمایش را بر ما آسان کن و شرّ فتنه گران را از سر ما کوتاه گردان؛ امین

1530772851_-4-1024x819-1.jpg

روح شهدای ایرباس صلوات

برای روح شهدای ایرباس صلوات:
مرگ بر امریکا:
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و اخر تابع له علی ذلک "
نابودی دشمنان داخلی و خارجی صلوات .

15306281891979198.jpg

عصبانی هستم

نمیدانم چرا به مردم وعده دروغ داده می شود - مردمی که اعتماد به خدا دارند و جان خود و فرزندان خود را در جهت اعتلای اسلامی فدا کرده اند . چرا وقتی مدیریت بلد نیستم استعفا نمی دهیم تا لااقل دینمان حفظ شود

153036079818885.jpg

مهدویت و کلامی از امام خامنه ای:

امام خامنه ای: در سندی دیدم، استعمارگران میگفتند تا وقتی مردم به #مهدویت معتقدند، نمیتوانیم کشورهایشان را درست در اختیار بگیریم!

رهبرانقلاب: من سندی را دیدم که مربوط به دهها سال قبل؛ یعنی اوایل ورود استعمار به شمال آفریقاست.

️کشورهای شمال آفریقا، گرایش بسیاری به اهل بیت دارند. مذهبشان هر مذهبی از مذاهب اسلامی که هست باشد؛ اما محبِ‌ اهل بیتند. در کشورهای سودان و مغرب و غیره عقیده به مهدویّت خیلی پُررنگ است.

️آن زمان که استعمار وارد مناطقِ مذکور شد - که ورود استعمار به آن مناطق در قرن گذشته است - یکی از مسائلی که مزاحم استعمار شد، عقیده به مهدویّت بود!

️در سندی که من دیدم، بزرگان استعمار و فرماندهان استعماری توصیه میکنند که ما باید کاری کنیم که عقیده به مهدویّت، بتدریج از بین مردم زایل شود!

️آن روز استعمارگران فرانسوی و انگلیسی در بعضی کشورهای آن مناطق افریقایی بودند - فرقی نمیکند که استعمار از کجا باشد - استعماران خارجی، قضاوتشان این بود که تا وقتی عقیده به مهدویّت در بین این مردم رایج است، ما نمیتوانیم کشورهایشان را درست در اختیار گیریم!

️ببینید، عقیده به مهدویّت چقدر مهمّ است!

️چقدر خطا میکنند کسانی که به اسم روشنفکری و به عنوان تجدّدطلبی میآیند و عقاید اسلامی را بدون مطالعه، بدون اطّلاع و بدون این‌که بدانند چه‌کار میکنند، مورد تردید و تشکیک قرار میدهند! اینها همان کاری را که دشمن میخواهد، راحت انجام میدهند! عقاید اسلامی این‌گونه است. 76/9/25

@Khamenei_ir🔹🔹🔹🔺🔻🔹🔹

15302671511430597.jpg

آزادی و نقش انسان در ایفای معنای واقعی آن

بسمه تعالی
واژه آزادی و کاربرد آن
آزادی و نقش انسان در ایفای معنای واقعی آن!
حیوانی ! انسانی!
-----------------------
آزادی و نقش آن در فضیلتهای انسانی!
آزادی در لا به لای علفهای هرزه قدرت مانور ندارد.
آزادی تجلی نور است در پاکی روح وجسم انسانی به تبعیت از ولایت
آزادی جلوه ای از نگهبانی اندیشه و کردار صحیح است.
آزادی خود محور نیست ، آزادی تحقیر نمی پذیرد.
آزادی اصیل است و با آرمانهای بلند اسلامی در تضاد نیست.
آزادی قانون شکن نیست ، آزادی مردم دار و مردم جوش است.
آزادی آشفتگی فرهنگی را خیانت می داند.
آزادی عین اعتماد به نفس است، و انحرافات اخلاقی را نمی پذیرد.
آزادی تقویت کننده عقل وعمل در مسیر عدالت خواهی و عدالت طلبی است.
آزادی بهانه جو و بهانه گر نیست.
آزادی آفت شناس است،آزادی فرصت طلب نیست.
آزادی نغمه های شوم استکبار جهانی و گروهک های ملحد را می شناسد.
آزادی خمیدگی و سستی و بی حالی را نمی پذیرد.
آزادی خود را در لابه لای عیش و نوش و حیوان صفتی معرفی نمی کند.
آزادی شناخت هویت فرهنگی ، ملّی ، دینی یک ملّت می باشد.
آزادی صراط مستقیم،پس روی و عقب گردی ندارد.
آزادی نابودی جنود جهل در پرتو قصد و اراده و جبران مافات است.
آزادی جهاد با نفس اماره ورسیدن به نفس مطمئنه وسرکوب تمایلات شیطانی است.
آزادی جوان پسند و نخبه پروراست.
آزادی گناه را می شناسد پس رنگ پذیر نیست.
آزادی بحران جنسی را کنترل میکند .
آزادی در ایفای نقش ،بلند همت و ژرف نگر است .تابع حرکات جلف نیست پس عزّت خود را حفظ می کند وذلّت پذیر نیست.
آزادی در حفظ عقاید و بینش خود سالم حرکت می کند وخود را دچار بحران عقیدتی نمی کند زیرا اسلام را می شناسد.
آزادی خود را مدیون دنیا نمی کند و دنیا را در بیداری اسلامی تقویت می کند.
آزادی با مفسدین و ظالمین و منافقین و بدعت گذاران مبارزه می کند.
آزادی متانت و وقار ارزشهای اسلامی را با بی ارزشیها معامله نمی کند.
آزادی ایمان را در سجاده عشق الهی تعریف می کند.
آزادی در کنار ایمان از تمام غل و زنجیرها رها است چون نور است و
ظلمت نمی پذیرد.
آزادی در اسلام یعنی شخصیت نه گم شدن در لابه لای مدعیان نیرنگباز و دروغگو.

153019036810531454146152418715.jpg

امنیت یعنی آسایش در اوضاع سیاسی و اقتصادی و اجتماعی

امنیت یعنی آسایش در اوضاع سیاسی و اجتماعی و اقتصادی:
"لا نعمه اهنأ من الامن"هیچ نعمتی گواراتر از امنیت وجود ندارد.(غررالحکم ج6 ص435)
امنیّت در کنار عدالت؛
دیگر امام می فرماید :
سه چیز است که همه مردم به آن نیاز دارند ؛ امنیّت ، عدالت، فراوانی(ابن شعبه الحرانی تحف العقول ص324)
تقویت بنیه ی دفاعی:
امام علی علیه السلام در عهدنامه ی مالک اشتر درباره ی نیروهای نظامی می نویسد:
امّا سپاهیان و نیروهای نظامی با اذن پروردگار حافظ و پناهگاه مردمند، آنان زینت زمامداران، عزّت و شوکت دین و تأمین کنندگان امنیّت هستند قوام و اصلاح امور مردم جز توسط این ها ممکن نیست. (نامه 53)
امام علی علیه السلام در دنباله ی این سخن می نویسد: قوام و اصلاح امور رعیت که یکی از ابعاد آن برقراری امنیت است به چهار چیز وابسته است:
ـ سپاهیان و نیروهای مسلح.
ـ امکانات مالی و چرخیدن چرخ مالیاتی و منابع درآمد حکومت.
ـ برقراری امور قضاء و کارایی دادگستری
ـ فعّالیت های اقتصادی اعم از تولید، توزیع و فروشندگان و رواج بازار اقتصادی.

152993304295-25.jpg

یاد شهدای 7 تیر

روح شهدای هفت تیر صلوات
بهشت را به بها می دهند نه به بهانه
خدایا خدمات ما را و تعلیم و تعلم ما را در راه خودت بنویس تا بخششی باشد برای رسیدن به اخرت نیکو- خدایا عاقبت ما را بخیر کن .بحق خون شهدا - جوانانم را از دلبستگی به دنیا نجات بده تا به لقاء تو امیدوار باشند و شرح صدر یابند.

1529822992821930.jpg

برای روح شهدا صلوات

روح شهدا صلوات
خدایا چگونه شهادت نصیبمان می شود - چکار کنیم تا از قدمهای مقدماتی برای ظهور جا نمانیم.

1529653118images_21_.jpg

نفوذ فرهنگ غلط غربی خطری بزرگ در جوامع اسلامی

نفوذ فرهنگ باطل غربی ، خطری بزرگ در جوامع اسلامی-
1- تشکیل مجتمع های ساختمانی یا آپارتمانی به شیوه امروزی ،و بی توجهی به مسئله حق النّاس و حق الله
2- قرار گرفتن همسایگان با فرهنگ های مختلف و شیوه های گوناگون رفتاری در کنار یکدیگر
3- گاهی ظلم به همسایگان فصلی است مانند پارو کردن برف از پشت بام و رعایت نکردن حال همسایگان.
4- گاهی ظلم از سوی همسایگان ابدی است و موجب آزار و اذیت همسایگان دیگر است. مانند تشکیل جلسات گوناگون و مهمانیها و آوردن حیوانات در مجتمع های مسکونی.نمایش بی عفتی و بی حجابی که بردگی غربی را در شکل آزادی نشان می دهد .واز همه مهمتر ارتباط نامشروع و بین دختران و پسران – زنان و مردان بر طبق فرمول فمنیسم آمریکایی و صهیونیسم . بیش از خرید آپارتمان ببین همسایه ات چه کسی است آیا اهل علم و معارف و تقوای است یا کالانعام.
5- گاهی ظلم لحظه ای است.مثل بوق زدن در وقت و بی وقت بویژه نیمه های شب. یا بلند کردن صدای موسیقی از وسایل ایاب و ذهاب. یا عبور از مکانها و جاده هایی که خاکی است یا آبی است.

1529652216download_9_.jpg

روز تخریب بقیع -غمی بزرگ بر دل شیعان عالم بشریت

خدایا یهودیت صاحب کتاب صهیونیست را از خود نمی داند چون او اسرائیل جعلی است.
خدایا اهل سنت وهابیت جنایتکار را از خود نمی داند چون دین جعلی است.
خدایا قبور بقیع را از سلطه بیگانان و جعلیان نجات بده .
خدایا چهار امام شیعه و بزرگان و اصحاب در بقیع هستند زمانش کی است که اسلام به معنای واقعی خود بر جهان حاکم شود. وابتغوا الیه الوسیله - بسوی خدا رفتن وسیله می خواهد تا قدم به قدم بتوان به پیروزی رسید و از کفر و الحاد وشرک دور بماند.

1529647308images_19_.jpg

نکاتی جالب از قرآن

هر وقت وچار وسواس شدی بگو " آمنت بالله و بالرسوله"
هروقت دچار کمبود معرفتی شدی بگو" الا بذکر الله تطمئن القلوب"
هر وقت دلواپس ایمانت شدی در گرفتاریها بگو" حسبی حسبی لا اله الا هو علیه توکلت و هو رب العرش العظیم"
هر وقت از خانه بیرون رفتی برای ایمنی از دزدان بگو"110قُلِ ادْعُوا اللّهَ أَوِ ادْعُوا الرَّحْمنَ أَیّاً ما تَدْعُوا فَلَهُ الْأَسْماءُ الْحُسْنى وَ لاتَجْهَرْ بِصَلاتِکَ وَ لاتُخافِتْ بِها وَ ابْتَغِ بَیْنَ ذلِکَ سَبِیلاً
111وَ قُلِ الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِی لَمْ یَتَّخِذْ وَلَداً وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ شَرِیکٌ فِی الْمُلْکِ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ وَلِیٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ کَبِّرْهُ تَکْبِیراً (سوره اسراء)
خواستی نماز شب بخوانی انشالله خدا به طلاب توفیق دهد . ساعت نداشتی بگو" قل انما انا بشر مثلکم یوحی ....اخر سوره کهف برای بیدار شدن - سر ساعت بیدار می شوی.

1529320007edited.jpg

شهر الله الاکبر - خدمت به خلق خدا - تبلیغ شریعت اسلامی

سلام دوستان جای همگی خالی در تبلیغ یک ماهه خودم. هر روز جزء خوانی قرآن - شرح و تفسیر قران با روایت . از ساعت 9/5 تا 12/5- ابتدا خواندن ادعیه - سپس احکام - بعد تفسیر قران - در شب 29 رمضان از ساعت 21/30 تا 24 شب وداع داشتیم جمعیت بسیار بود - پشت حسینیه ارشاد مکانمان بود. از سال 84 در این حسینه بیت الزهرا س ما بر نامه رمضان داریم - دیشب سوره کهف و یس و انعام همراه با دعای صحیفه سجادیه (45) البته فقط دعای را شرحش را دادم - جایتان خالی خانمهای بی حجاب هم آمدند . انشالله در قلبشان هدایتها نشسته باشد و دست از این بی حیایی و بی عفتی بردارند. امروز هم ختم قران بود. حیف رمضان تمام - رمضان ماه پر برکتی است - رمضان خیلی با برنامه وارد می شود - و با اشک ما می رود - رمضان شهر الله الاکبر است خیلی با صفاست جز خدا نمی بینی - قبول باشد

152898317593-fetr-amazing-ir-13.jpg

خسته نباشید ملت بزرگوار

خسته نباشید ملت ایران - غوغا کردید- انشالله خداوند به قلب پاک شما بنگرد و فرج مولایمان هر چه زودتر نزدیک و نزدیکتر شود

1528558160download_8_.jpg

اعمال مشترک لیله قدر

🔸اعمالی مشترک در شب  21 و 23 ماه مبارک رمضان:

اول: غسل 

علاّمه مجلسی فرموده بهتر است غسل این شبها در هنگام غروب آفتاب انجام گیرد که نماز شام را با غسل بخواند.

دوم: دو رکعت نماز که در هر رکعت پس از سوره «حمد»، هفت مرتبه «توحید» خوانده و پس از فراغت از نماز هفتاد مرتبه بگوید، اَسْتَغْفِرُ اللّه وَ اَتوبُ الَیْهِ. در روایت نبوی است: که از جای برنخیزد تا خدا او و پدر و مادرش را بیامرزد.

سوم: قرآن مجید را باز کند و در برابر خود گرفته و بگوید: «اللَّهُمَّ اِنِّی اَسْاَلُکَ بِکِتَابِکَ الْمُنْزَلِ وَ مَا فِیهِ وَ فِیهِ اسْمُکَ الْاَکْبَرُ وَ اَسْمَاوُکَ الْحُسْنَی وَ مَا یُخَافُ وَ یُرْجَی اَنْ تَجْعَلَنِی مِنْ عُتَقَائِکَ مِنَ النَّارِ».

خدایا از تو درخواست می‌کنم به حق کتاب نازل شده‌ات و آنچه در آن است و در آن است نام بزرگترت، و نام های نیکوترت و آنچه بیم انگیز است و امیدبخش، اینکه مرا از آزادشدگان از آتش دوزخ قرار دهی.

سپس هر حاجتی که دارد بخواهد.

اللَّهُمَّ بِحَقِّ هَذَا الْقُرْآنِ وَ بِحَقِّ مَنْ اَرْسَلْتَهُ بِهِ وَ بِحَقِّ کُلِّ مُوْمِنٍ مَدَحْتَهُ فِیهِ وَ بِحَقِّکَ عَلَیْهِمْ فَلا اَحَدَ اَعْرَفُ بِحَقِّکَ مِنْکَ

خدایا به حق این قرآن، و به حق کسی که آن را بر او فرستادی و به حق هر مومنی که او را در قرآن ستودی و به حق خود بر آنان، پس احدی شناساتر از تو به حق تو نیست.

چهارم: قرآن به سر گرفتن در شب قدر و خدا را به چهارده معصوم سوگند دادن.

 پنجم: خواندن زیارت امام حسین (ع) در شب قدر.

ششم: این شبها را احیا بدارد، روایت شده هرکه شب قدر را احیا بدارد، گناهانش آمرزیده می‌شود. هرچند به شماره ستارگان آسمان و سنگینی کوه‌ها و پیمانه دریاها باشد.

هفتم: صد رکعت نماز بجا آورد که فضلیت بسیار دارد و بهتر آن است که در هر رکعت پس از سوره «حمد»، ده مرتبه «توحید» بخواند.

هشتم: این دعا را بخواند: اللَّهُمَّ اِنِّی اَمْسَیْتُ لَکَ عَبْداً دَاخِراً لا اَمْلِکُ لِنَفْسِی نَفْعاً وَ لا ضَرّاً وَ لا اَصْرِفُ عَنْهَا سُوءاً اَشْهَدُ بِذَلِکَ عَلَی نَفْسِی وَ اَعْتَرِفُ لَکَ بِضَعْفِ قُوَّتِی وَ قِلَّهِ حِیلَتِی فَصَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَنْجِزْ لِی مَا وَعَدْتَنِی وَ جَمِیعَ الْمُوْمِنِینَ وَ الْمُوْمِنَاتِ مِنَ الْمَغْفِرَهِ فِی هَذِهِ اللَّیْلَهِ وَ اَتْمِمْ عَلَیَّ مَا آتَیْتَنِی فَاِنِّی عَبْدُکَ الْمِسْکِینُ الْمُسْتَکِینُ الضَّعِیفُ الْفَقِیرُ الْمَهِینُ اللَّهُمَّ لا تَجْعَلْنِی نَاسِیاً لِذِکْرِکَ فِیمَا اَوْلَیْتَنِی وَ لا [غَافِلا] لِاِحْسَانِکَ فِیمَا اَعْطَیْتَنِی وَ لا آیِساً مِنْ اِجَابَتِکَ وَ اِنْ اَبْطَاَتْ عَنِّی فِی سَرَّاءَ [کُنْتُ ] اَوْ ضَرَّاءَ اَوْ شِدَّهٍ اَوْ رَخَاءٍ اَوْ عَافِیَهٍ اَوْ بَلاءٍ اَوْ بُوْسٍ اَوْ نَعْمَاءَ اِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاءِ.

1528228230download_6_.jpg

شبهای قدر استغفرالله را فراموش نکن

لیله القدر بهتر از هزار شب است که بنی امیه حکومت می کند پس تا طلوع فجر باید بیدار ماند " حتی مطلع الفجر"تقدیر در شب 19 - شب 21 تحکیم - شب23 امضا- مراقبت از اعمال ، تقدیر نیکو نوشته خواهد شد. توسط جبرئیل وبه دست امام زمان ع داده خواهد شد. انسان مومن چهار خصلت را فراموش نمی کند - ایمان - شکر- استغفار و دعا-در این شبها بسیار بگو العفو والعفو

1528137316_.jpg

حمایت از کالای ایرانی

من که سعی کرده ام که از کالاهای ایرانی استفاده کنم - نمی دانم چرا مردم به شکلات خارجی علاقه دارد . شکلات ایرانی رو دست خارجی است و خیلی بهتر و خوشمزه تر است. لباسهای خودم و فرزندانم را همیشه از شرکت ایرانی که اسمش را نمی برم بخاطر تبلیغ ،می خریدم هرچه می شستی خراب نمی شد. حمایت از کالای ایرانی امید به زندگی را زیاد می کند برای تولیدکنندگان . هیچ ایرانی انشالله نا امید نشود و دنبال بهترینها باشند.

1527952965download_4_.jpg

در تقویم است که:

فردا شنبه در تقویم معراج حضرت رسول ص است معراج روحانی و جسمانی و دیگر قتل عایشه - قاتل معاویه از کتتب اهل سنت - ریگر ساخت مسجد جمکران به فرمان امام زمان عجل الله تعالی فرجهم الشریف

1527863324images_10_.jpg

چگونه دعا کنیم؟

چگونه دعا کنیم؟
امام علی (ع) می فرماید : هرگز نگویید " خدایا نیاز مرا به احدی از خلقت نیانداز" این نادرست است.
بگو: بار خدایا مرا نیازمند بدان از خلقت قرار مده"کسانی که هر گاه دهند منّت نهند و هر گاه ندهند بد گویند -(تنبیه الخواطر ج1 ص39)

1527597112ghezavat.jpg

از درخت منهیه نخورید

سلام دوستان - امروز در تبلیغ از آدم و درخت منهیه گفتم:
هروقت خواستید گناه زبانی - چشمی - گوشی (مثل غیبت - تهمت - دروغ - و غیره) از گناهان کبیره انجام دهید یادتان نرود که دارید از درخت منهیه می خورید - پس تباهی دین - تباهی معرفت شما را احاطه خواهد کرد.مراقبت از ایمان خیلی سخت است -مراقب ایمانتان باشید

152717135221.png

شناخت کید شیطان

کید شیطان:
• خداوند! تو بر ما دشمنی قرار دادی که بر ما مکر می کند.
• او را چنان بر ما مسلط کرده ای که هر گز ما بر او چنین تسلطی نداریم.
• او را در دلهای ما جای دادی .
• او را در وجودمان و در مجاری خون ما روان ساختی.
• اگر ما غافل شویم او غافل نمی شود.
• اگر ما چیزی را فراموش کنیم او فراموش نمی کند.
• ما را از عقاب تو ایمن می کند.
• او ما را از غیر تو می ترساند.
• اگر به کار زشت همت گماریم ما را جرائت می دهد.
• ما را در معرض شهوات قرار می دهد.
• ما را به پیروی شبهات سوق می دهد.
• وعده هایی که به ما می دهد دروغ است.
• به آرزوهایمان سرگرم می کند و خلف وعده می کند.
• اگر کید او را از ما بر نگردانی ،گمراه می شویم.
• اگر ما را از فساد او حفظ نکنی ما را می لغزاند.

1526823167re1920.jpg

کاش رمضان را می شناختم!

رمضان سلام علیکم : کاش می فهمیدم وظیفه بندگی را - کاش می فهمید تعهدات دینی را - کاش می دانستم و می فهمیدم که تو چقدر با ارزشی و پر برکت.

1526466015images.jpg

روز شماری ماه رمضان

برای فرا رسیدن ماه مبارک رمضان روز شماری می کنم - انشالله خداوند توفیق عبادت را بهمه مسلمانان بدهد. چه ماه مبارکی است رمضان- ماه شور و شعور- ماه ضیافت الهی - ماه دستگیری از فقرا - ماه خدمت به روزه داران - ماه شکست برای آنهایی که لیاقت درک این ماه عظیم را ندارند.آنهایی که با فرارسیدن این ماه ماتم می گیرند و با تمام شدن آن شاد می گردند.ماه تزکیه نفس -بیایید همه با هم بنده عابدی شویم در صحن و سرای الهی تا اعمال و رفتارمان مورد پسند خداوند قرار گیرد تا شاید دعایمان مستجاب شود و از بی کسی نجات یابیم و آقایمان ما را از انتظار در آورد.امین یا رب العالمین

1526125617images.jpg

طلاب قدر علم و فراگیری علوم اسلامی را بدانید

طلاب عزیز قدر خودتان را بدانید.
یک ساعت نشستن در مذاکره علمی در نزد خداوند دوست داشتنی تر است از هزار شب بیداری و در هر شب هزاررکعت نماز گزاردن و نیز از هزار جهاد و دوازده هزار بار خواندن قران بصورت کامل نیز بهتر است از یکسال که روزهایش را روزه و شبهایش را در نماز سپری شود. و به ازای هرقدم که در راه علم بر می دارد پاداش پیامبری از پیامبران و اجر هزار شهید از شهیدان بدر را برایش می نویسد و در ازای هر حرفی که شنیده یا بنویسد در بهشت شهری برایش عطا خواهد شد. (امالی شیخ صدوق /287)

1526049393images_7_.jpg

نیکی به پدر و مادر

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ ذُرِّیَّتِهِ، وَ اخْصُصْ أَبَوَیَّ بِأَفْضَلِ مَا خَصَصْتَ بِهِ آبَاءَ عِبَادِکَ الْمُؤْمِنِینَ وَ أُمَّهَاتِهِمْ، یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ
خدایا، بر محمد و خاندانش درود فرست:
و پدر و مادر مرا به برترین پاداشی که ویژه‌ی پدران و مادران بندگان مؤمن خود کرده‌ای، ویژه گردان، ای مهربان‌ترین مهربانان.
وَإِذَا حُیِّیتُمْ بِتَحِیَّةٍ فَحَیُّوا بِأَحْسَنَ مِنْهَا أَوْ رُدُّوهَا ۗ إِنَّ اللَّهَ کَانَ عَلَىٰ کُلِّ شَیْءٍ حَسِیبًا(نساء 86)
ولى از پاره‏اى از روایات ، همچنین تفاسیر ، استفاده مى‏شود که اظهار محبتهاى عملى نیز در مفهوم تحیت داخل است ، در تفسیر على بن ابراهیم از امام باقر و امام صادق (علیه‏السلام‏) چنین نقل شده که : المراد بالتحیة فى الایه السلام و غیره من البر : منظور از تحیت در آیه ، سلام و هر گونه نیکى کردن است و نیز در روایتى در کتاب مناقب چنین مى‏خوانیم کنیزى یک شاخه گل خدمت امام حسن (علیه‏السلام‏) هدیه کرد ، امام در مقابل آن وى را آزاد ساخت ، و هنگامى که از علت این کار سوال کردند ، فرمود : خداوند این ادب را به ما آموخته آنجا که مى‏فرماید : و اذا حییتم بتحیة فحیوا با حسن منها و سپس اضافه فرمود : تحیت بهتر ، همان آزاد کردن او است ! و به این ترتیب آیه یک حکم کلى درباره پاسخ گوئى به هر نوع اظهار محبتى اعم از لفظى و عملى مى‏باشد.
تفسیر نمونه ج : 4ص :43

15258713211____________7.jpg

شکر خداوند تعالی برای پیروزی مقاومت در لبنان

خدایا شکرت که مقاومت در لبنان پیروز شد.

1525785699photo_2018-04-15_17-45-14.jpg

شناخت حقوق والدین

خداوندا ما را ببخش و بیامرز بخاطر غفلتمان در حق پدر و مادر مان - که چهل حق در حیات بر ما دارند و چهل حق در ممات بر ما دارند.
ده حق برزبان:
• با تندی با آنان سخن نگوید.
• صدایش را بر آنها بلند نکند.
• گستاخی و پرخاش نکند.
• آنان را به نام نخواند، بلکه بگوید پدرجان – پدر بزرگوارم.
• سخن ایشان را قطع نکند.
• به امر و نهی ،آنان را خطاب نکند.
• بر آنان فریاد نزند.
• به آنان اف نگویید وسربرنگرداند.
• با ایشان با ادب سخن بگوید.

15256193311519325029.jpg

یاد خدا دلها را آرامش می دهد

خدایا ممنون و سپاسگزارم که مرا یاری کردی تا قلم بدستم بگیرم و دوستان و همسایگان و همنشینان خودمان را بهره دهم . خدایا از لطف توبینهایت ممنونم که به یاد من بودی و مرا یاری کردی و تنها نگذاشتی و شیوه محبّت کردن را اگر چه که به قلم باشد به من آموختی پس در این دنیا جز تو کسی را ندارم و از تو جدا نمی شوم زیرا تمام زیباییها در وجود توست و تمام شگفتیها در صفات توست . تو را دوست دارم و همواره به یادت هستم و از تو جدا نمی شوم چون قلم را بدستم دادی فهمیدم که یاد من هستی .اللهم عجل لولیک الفرج

15251741851053500x376_1449371132160279.jpg

جشن حضرت مهدی(ع)- شما چکار کرده اید:

برای جشن مهدی (ع) چکار کرده اید:
من تراس خانه ام مجهز به چراغ است و تولد ائمه را با روشن کردن آن به اطلاع عموم می رسانم.
برای مهدی هر کاری کنیم کم است و قابلی ندارد .بیرون خانه دم در جایگاه پخش شیرینی و بستنی - و نوارهای صوتی مهدی یاوران و پخش آن در خیابان- قربانت بروم مهدی جان .نسل ما را نسلی پر شور و عاشق به راهت قرار بده- مهدی جان جوانان ما گمراه نشوند به خودت سپردیم امین -صلوات

1524812429images_7_.jpg

شناخت حقوق الهیو دور شدن از معصیت در جوانی

واعنّا علی تأدیه حقوقه الیه و الاجتهاد فی طاعته و اجتناب معصییته:خدایا ما را بر ادای حقوقی که ائمه بر گردان ما گذاشته اند موظف گردان و ما را همیشه در طاعت خودت و اطاعت و فرمانبرداری خود و ائمه استوار گردان و از معصیتها در جوانی دورمان گردان.

1524810932images_18_.jpg

برنده ایم یا بازنده!

مراقب خود و تکالیف خود باشیم !
هیچ می دانیم !
در دنیا و آخرت برنده ایم یا بازنده؟

1524659312photo_2018-04-25_16-54-22.jpg

تو دهنی خداوند تبارک و تعالی به آمریکای جنایتکار

سال 59 خداوند بزرگ و تعالی تودهنی محکمی به آمریکای پست و جنایتکار زد تا بفهمد انقلاب ایران پر عظمت است و هر کس بخواهد از حد خود تجاوز کند با خدا طرف است .
مداخله نظامی آمریکا در ایران، با انهدام و از کارافتادن چند فروند از هواپیماها و هلیکوپترهای آنها در صحرای طبس به شکست انجامید.( بقایای اجساد، بالگرد ها و هواپبماهای آمریکایی منهدم شده در ایران را تصویر نشان می دهد.

1524655481resized_840312_940.jpg

شرایط بندگی

"من قام بشرایط العبویته اُهِلاً للعتق ، من قصّرَ عن إحکام الحُریّه اُعیدَ الی الرِق "(غررالحکم و دراالکلم ج5 ص314) هر که شرایط بندگی را به پا دارد، اهل آزادی می گردد هرکه در احکام آزادی کوتاهی ورزد (یا آزادی را در خود محکم و نهادینه نکند) به بردگی گردانده می شود.

1524480321photo_2015_01_11_08_28_15.jpg

کسب امنیت روحی

امنیّت روحی:
اگر انسان نعمتهای الهی را به یاد آورد و عظمت خداوند درجانش بنشیند و به غفلت مجال ظهور ندهد ،او ذاکر حقیقی بر شکر نعمتهای الهی است.
امیر المؤمنین در یک طبقه بندی،امنیت را به انواع گوناگونی تقسیم نموده است :امنیت معنوی و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی-(توضیح مطالب مورد بحث شخصی است.)

1)امنیت معنوی؛همان ایمان و باورهای اعتقادی صحیح برگرفته از قرآن و عترت بدور از معضلات اجتماعی و فرهنگی و سیاسی می باشد.

2)امنیت فرهنگی؛مدیریت صحیح در رفع چالشها- کنترل فضای مجازی – کنترل تلگرام و غیره – تبلیغ به شیوه فهم و درک فضای جامعه امروزی و رفع نیازمندیهای حاصله از آن- تقویت فرهنگ و رفع چالشهای آن در رابطه با رفع بحرانهای سیاسی و اقتصادی جامعه دارد واز هم جدا نیست. و اگر این سه مورد با هم در نظر گرفته نشود حتما مشگلات فراوانی بوجود خواهد آمد که جبرانش سخت تر و آسیبش بیشتر خواهد شد.اگر فرهنگ بصورت ایده آل عمل نکند روحیه مردم کشور تضعیف خواهدشد و فتنه ها و بریدگیهای اخلاقی ورفتاری- قولی و فعلی دست بدست هم داده و کشور را دچار بحران و تشکلّ های سیاسی و رفتاری خواهد کرد و دین به انزوا کشیده خواهد شد.اصالت فرهنگی جامعه را از بحران نجات می دهد و دست بیگانه و دشمنان را از نشر اکاذیب و اباطیل کوتاه خواهد کرد. امّا مدیریت فرهنگی با چه شخصی و چه عقیده ای وچه سیستم فکری باشد، مسئله مهمی است که باید برای انتخاب آن ، اتاق فکری تأسیس نمود وتلاش بسیار نمود چون حفظ جامعه از رسوبات وآفتهای گسترده آن ، سمی مهلک نیاز دارد..

3)امنیت سیاسی-اجتماعی؛اقتصادی؛
امنیت سیاسی، محافظت مرزهای عقیدتی و جغرافیایی. جلوگیری از فعالیتهای فرقه ای – رفع فقر در جامعه که مهمترین عامل برای سرکوب جامعه اسلامی است زیرا فرقه های باطل بدنبال چنین جریانی هستند تا هدف خود را پیاده کرده و جامعه فقیر را به سمت خودشان یعنی بردگی و بی دینی بکشانند .
امنیت اجتماعی، شیوه آموزشی و تربیتی صحیح برای افراد جامعه بخصوص جوانان – کنترل اقتصاد از تورم- جلوگیری از بحرانهای عقیدتی و انحرافی – امنیت نظام تربیتی و آموزشی مطابق فرهنگ ملیّتی – جلوگیری از تهاجم فرهنگی و جنگ نرم با شیوه دفع ضرر- ترویج تولید ملی و صادرات آن بدور از واردات تحت سلطه غربی.(کنترل واردات و صادرات بر طبق موازین اسلامی بدور از انگیزه های باطل – قاچاق)
مراد از امنیت اقتصادی در این مجموعه،برقراری یک عدالت اقتصادی در جامعه است بدور از تورم. و اختلاس. کنترل معاملات-کنترل سرمایه ملی و پشتوانه مملکت و ذخایر ملی-امام علی(ع) می فرماید:اگر در جامعه ای رفاه به شکل نهادینه برای عامه مردم تحقق نیابد،هرج و مرج و بی عدالتی،رواج پیدا خواهد نمود. حضرت امیر در کلامی به فرزند گرامیش امام حسن(ع)می فرمایند: ...پسرم،هرکس مبتلا به فقر شود،مبتلا به چهار ویژگی خواهد شد:ضعف در یقین،نقصان در عقل،رقیق شدن دین و کم رنگ شدن شرم و حیا؛پس،از فقر به خدا پناه می بریم.( میزان الحکمه /ص /244ح 15994.)

1524400412omid-bakhsh-ax-25.jpg

السلام علیک یا عباس

السلام علیک یا ابوالفضل عباس- ما ملت ایران مدیون خون شهدا و جانبازان هستیم - مدیون لطف بیکران خداوند تعالی و ائمه(ع) که تمام وجودخودشان را فدای اسلام کردند.ما به اهداف انقلاب خود پایبندیم - ما در برا بر هر کس که نیروی سپاه و ارتش مردمی ما را تضعیف کند می ایستیم - ما بر فتنه بپا خواسته تهاجم فرهنگی - بی حجابی- دروغگویی- و غیره که جامعه را دچار تردید و تفرقه کند مقابله می کنیم.طلاب عزیز امروز دو رکعت نماز هدی ه به ابوالفضل کنید و بعد از نماز 133 بار بگویید " یا کاشف الکرب عن وجه الحسین اکشف کربی بالحق أخیک الحسین " از ابوالفضل سلامتی رهبر و نابودی دشمنان داخلی و خارجی و فرج مولایمان را خواستار باشید.

1524305049images.jpg

حسرتهای قبل از مرگ - استغفار در ماه شعبان را فراموش نکنید

حسرتهای قبل از مرگ با گذران عمر:
1-ایکاش به خودم خیانت نمی کردم وخودم را گول نمی زدم.
2- ایکاش به خودم دروغ نمی گفتم و خودم را فریب نمی دادم.
3-ایکاش عزّت را بر ذلّت پذیرا بودم .
4-ایکاش بخششم زیاد بود و بخیل نبودم .
5- ایکاش گناه نمی گردم و دنبال رو کفار و عقاید ناسالم آنها نبودم.
6-ایکاش غفلت نداشتم و ساعات عمر خود را در بدست آوردن رضای خدا صرف می کردم .
7- ایکاش علم می آموختم و در پس آن فطرت خود را تقویت می کردم.
8- ایکاش متکبّر نبودم و حلال خدا را از حرامش مجزا می کردم.
9-ایکاش از نور هدایت الهی برخوردار می شدم.
10-ایکاش رابطه خودم را با خدایم عمیق می کردم با انجام واجبات .
11-ایکاش با آموزش سیره پیامبر(ص) و ائمه(ع) چگونه بودن و چگونه زندگی کردن را می آموختم.

1524059709download_3_.jpg

1 3 4 5